Վ.Պետրոսյանի վթարի 3D մոդելավորման վրա դեռ անավարտ դետալներ կան. Տուժող կողմն այն չի տեսել 12/02/2013   11:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարդան Պետրոսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ վթարի 3D մոդելավորումն առայժմ 100 %-ով պատրաստ չէ:
«Այնտեղ փոքրիկ դետալներ կան ավարտելու»,- նշեց փաստաբանը և հավելեց՝ «այսօր-վաղը դրանք էլ կավարտենք, նոր կհրապարակենք»:
Հարցին, թե ի՞նչ դետալներ են դրանք, Նիկոլայ Բաղդասարյանը հավելեց, որ խոսքը փոքրիկ ճարտարապետական դետալների մասին է, որոնցով պետք է իրականության հետ նույնական դառնա վթարի տեղանքը: «Ուղղակի ճարտարապետական տեսքը պետք է պահպանենք, նաև այդ մանր-մունր դետալները վերջացնենք, նոր կներկայացնենք մյուս կողմին, կսպասենք իրենց պատասխանին, որից հետո հաջորդ քայլերը կորոշենք»,- նշեց փաստաբանը:
Ի դեպ, անդրադառնալով վթարի 3D մոդելավորմանը՝ այդ թեմայով մեր կայքում ներկայացված մեկ այլ տեղեկատվության տակ տուժողների շահերի պաշտպան Ռուբեն Բալոյանը, հետևյալ գրառումն է կատարել.
«Ես ինքս շատ պարզ տարբերակով կապացուցեմ և կհիմնավորեմ Վարդան Պետրոսյանի «սթափ վիճակը», իսկ մեղքը՝ ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի կողմից կատարված դեպքի վայրի լուսանկարներով և տեսանյութով։ Մեկ անգամ ևս հորդորում եմ բոլորին, այդ թվում նաև՝ մեր հարգելի լրագրողներին զերծ մնալ նախաքննություն կատարելուց, այլապես անհրաժեշտություն կառաջանա իմ կողմից հրավիրել մամլո ասուլիս»:

Адвокат Вардана Петросяна прокомментировал ход работ по 3D-моделированию трагической аварии с участием актера 12/02/2013   11:41  |  Актуальная тема
Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил, что 3D- версия аварии пока не готова на все 100%.
“Предстоит еще небольшая доработка деталей. Сегодня или завтра мы завершим работу и тогда обнародуем ее”, -заверил адвокат.
Что касается деталей, то Николай Багдасарян отметил, что речь идет о некоторых архитектурных деталях, по которым предстоит провести идентификацию реального места аварии. “Мы просто должны сохранить архитектурный вид, доработать детали и только тогда представим их другой стороне и будем ждать от них ответа. После этого мы определимся с дальнейшими шагами”, - отметил адвокат.
Возвращаясь к вопросу о моделировании 3D ДТП, отметим, что адвокат потерпевшей стороны Рубен Балоян оставил запись под опубликованной на нашем сайте информацией по этой теме.
“Я сам докажу и обосную “трезвое состояние” Вардана Петросяна простым способом, а его вину - с помощью отснятых фотожурналистом Гагиком Шамшяном на месте ДТП снимков и видеозаписи. Я в очередной раз призываю всех, в том числе и наших уважаемых журналистов, воздержаться от проведения расследования, в противном случае я буду вынужден созвать пресс-конференцию.”