Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Լիբանանի և Իրանի նախագահներին՝ Բեյրութում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ 11/21/2013   19:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Բեյրութում՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան առջև, տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ ցավակցական հեռագրեր է հղել Լիբանանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահներ Միշել Սուլեյմանին և Հասան Ռոհանիին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սերժ Սարգսյանը խստորեն դատապարտել է այդ ահավոր հանցագործությունը, որը երկու տասնյակից ավելի մարդկանց մահվան, հարյուրից ավելի վիրավորների, այդ թվում՝ Լիբանանում Իրանի մշակութային հարցերով կցորդի մահվան պատճառ է դարձել:
Հանրապետության Նախագահն իր վշտակցությունն է հայտնել բարեկամ Լիբանանի և Իրանի կառավարություններին ու ժողովուրդներին՝ զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին` շուտափույթ ապաքինում:

Серж Саргсян выразил соболезнования президентам Ливана и Ирана в связи с терактом в Бейруте 11/21/2013 21:48 | Лента новостей
Президент Серж Саргсян в связи с жестоким террористическим актом перед посольством Исламской Республики Иран в Бейруте направил телеграммы соболезнования президентам Ливанской Республики и Исламской Республики Иран Мишелю Сулейману и Хасану Рухани. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Серж Саргсян сурово осудил это ужасное преступление, ставшее причиной гибели более двух десятков человек и более сотни раненых, в том числе смерти атташе по культурным вопросам посольства Ирана в Ливане.
Президент Армении выразил сочувствие правительствам и народам дружественных Ливана и Ирана, пожелав родным погибших стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления.