Վարդան Պետրոսյանը վաղվա դատին չի մասնակցի 11/20/2013   14:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Վարդան Պետրոսյանը վաղը Վերաքննիչ դատարանում նախանշված դատին չի մասնակցի: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց նրա փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը` հավելոլվ, որ իր պաշտպանյալի առողջական վիճակը չի ներում դատարան գալ:
Վաղը` նոյեմբերի 21-ին` ժամը 16:00-ին, ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում նշանակված է Վ.Պետրոսյանի գործով դատական նիստը, որի ընթացքում պետք է վճռվի նրա նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը վերանայելու հարցը:
Նոյեմբերի 9-ին Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր Վարդան Պետրոսյանին կալանավորելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի ներկայացրած միջնորդությունը: Եվ այժմ հակառակ կողմն է միջնորդություն ներկայացրել` այդ որոշումը վերանայելու հայցով:
Հիշեցնենք` դատական նիստի ընթացքում Վարդան Պետրոսյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել էր, և նրան դատարանի դահլիճից շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխել էին «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ:
Իսկ նոյեմբերի 18-ին Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակի էլ ավելի վատացման հետևանքով նրան «Դատապարտյալների հիվանդանոցից» տեղափոխել էին «Քանկոր» սրտանոթային բժշկական կենտրոն: Այստեղ 3 օր շարունակվող հետազոտությունների արդյունքում այսօր առավոտյան վճռվել է, որ Վարդան Պետրոսյանին սրտի վիրահատության ենթարկելու անհրաժեշտություն չկա:
«Վիրահատության խնդիր չկա, բայց նա այսօր էլ դեռ կմնա բժիշկների հսկողության տակ»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:

Вардан Петросян по состоянию здоровья не сможет присутствовать на рассмотрении апелляции по изменению меры пресечения 11/20/2013 15:00 | Криминальная хроника
Вардан Петросян не примет участия в намеченном на завтра заседании Апелляционного суда. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат артиста Николай Багдасарян, добавив, что состояние здоровья его подзащитного не позволяет ему присутствовать на судебном заседании.
Напомним, что завтра, 21 ноября, в 16.00, Апелляционный суд рассмотрит вопрос о пересмотре меры пресечения в отношении В. Петросяна.
Суд общей юрисдикции Котайкской области 9 ноября удовлетворил ходатайство органа предварительного следствия о применении в отношении актера и сатирика Вардана Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу. Теперь сторона защиты подала иск о пересмотре данного решения.
Напомним, в ходе судебного заседания состояние здоровья Вардана Петросяна резко ухудшилось, и его перевели из зала суда в УИУ “Больница для осужденных”
18 ноября В. Петросяна из УИУ “Больница для осужденных” перевели в сердечно-сосудистую клинику “Канкор”, где по итогам трехдневных обследований, врачи констатировали, что актер не нуждается в проведении операции на сердце.