Հայկական երկու պետությունների նախագահները հետեւել են մարտավարական զորավարժությանը 11/14/2013   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն աշխատանքային այցի երկրորդ օրը ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ դիտել է «Տիգրանակերտ» զորավարժարանում անցկացված «տանկային երկամարտ»-ը, որտեղ մրցութային կարգով որոշվել է կրակային և այլ չափանիշներով լավագույն մասնակիցը:
ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ, հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարները նույն զորավարժարանում այնուհետ հետևել են «Պաշտպանության բանակի հարվածային խմբավորմանը բարձր աստիճանի մարտական պատրաստականության բերումը. պաշտպանության կազմակերպում, պաշտպանողական մարտի վարում, հարձակման կազմակերպում» թեմայով մարտական հրաձգությամբ երկկողմանի մարտավարական զորավարժությանը, որի կարևորագույն տարրերից էին մարտարշավային զորախմբի գործողությունները հակառակորդի թևերում և թիկունքում: Զորավարժությանը հաջորդել է մասնակից անձնակազմի պարգևատրման արարողությունը. առավել ակտիվ մասնակցությամբ աչքի ընկած անձնակազմն արժանացել է խրախուսանքի:
Արցախում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ծանոթացել է նաև լեռնարդյունաբերության ոլորտում իրականացվող ծրագրերին և ոլորտի զարգացման հեռանկարներին:

Рабочий визит президента Армении в НКР продолжается. Серж Саргсян и Бако Саакян наблюдали за «танковым двоеборьем» 11/14/2013   13:21  |  Лента новостей
Президент Серж Саргсян на второй день рабочего визита в Нагорно-Карабахскую Республику вместе с Президентом НКР Бако Саакяном понаблюдал за проведенным на полигоне «Тигранакерт» «танковым двоеборьем», в ходе которого в конкурсном порядке был определен лучший участник по огневому и другим показателям. Как сообщает пресс-служба президента Армении, главы двух армянских республик на том же полигоне присуствовали также на двусторонних тактических учениях с боевой стрельбой по теме «Приведение ударной группировки армии обороны в высшую степень боевой готовности: организация обороны, ведение оборонительного боя, организация наступления», важнейшими элементами которого были действия рейдовой группировки на флангах и в тылу противника. За учением последовала церемония награждения участвовавшего в нем личного состава: наиболее активно проявившие себя военнослужащие удостоились поощрения.
В Арцахе президент Серж Саргсян ознакомился также с осуществляемыми в сфере горной промышленности программами и перспективами развития сферы. Рабочий визит президента в НКР продолжается.