4 պատգամավորներ դեմ են մաքսային միությանը ՀՀ-ի միացմանը 09/23/2013   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էին Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակից Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին ուղարկվել էին նամակներ: Նամակների միջոցով փորձել էին պարզել ԱԺ պատգամավորներից ովքեր են կողմ և ովքեր դեմ Մաքսային Միությանը ՀՀ-ի անդամակցությանը:
Վերջին շաբաթվա ընթացքում՝ սեպտեմբերի 15-20-ը ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը ստացել է նամակներից 6-ի՝ Հովիկ Աբրահամյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Արտաշես Գեղամյանի, Խաչատուր Քոքոբելյանի, Կարեն Կարապետյանի, Ալեքսանդր Արզումանյանի պատասխանները:
Ուղարկված 6 պատասխաններից 4-ում պատգամավորները դեմ են արտահայտվել ՄՄ-ին ՀՀ-ի միացմանը: Հովիկ Աբրահամյանը և Կարեն Կարապետյանը իրենց պատասխաններում նշել են, որ կողմ են ՀՀ-ի անդամակցությանը:
14:18 05/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Դա մեզ համար ձեռնտու է». Շավարշ Քոչարյանը Մաքսային միությանն անդամակցելու մասին
18:40 04/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎիգեն Սարգսյան. Ասոցացման համաձայնագրի նախաստորագրումը «մնում է Հայաստանի օրակարգում»

Ванадзорский офис ХГА интересуется мнением депутатов о возможном членстве Армении в Таможенном союзе. Четверо парламентариев высказались против 09/23/2013   11:25  |  Лента новостей
Как уже сообщали из Ванадзорского офиса Хельсинской гражданкой ассамблеи, всем депутатам Национального Собрания Армении(НС) были направлены письма. Ванадзорский офис ХГА таким образом пытался узнать, кто из парламентариев за, а кто против членства Армении в Таможенном союзе.
В течение последней недели, в период с 15 по 20 сентября Ванадзорский офис получил 6 писем. Свои ответы прислали Овик Абраамян, Наира Зограбян, Арташес Гегамян, Хачатур Кокобелян, Карен Карапетян, Александр Арзуманян.
Четверо из них высказались против вступления в Таможенный союз. Овик Абраамян и Карен Карапетян отметили, что они за присоединение Армении к Таможенному союзу.