Բարեկամը խեղդել է անչափահաս աղջկան, իսկ քրեական գործը հարուցվել է սպանվածի մոր նկատմամբ 09/16/2013   14:52  |  Միջազգային լրահոս
Սվերդլովսկի մարզում կնոջ նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ այն բանից հետո,  երբ նրա 4-ամյա աղջկան խեղդել է նրա բարեկամը, հաղորդում  է «gazeta.ru» կայքը:
Հուլիսի 30-ին  տղամարդը մեծահասակների կողմից առանց հսկողության մնացած զարմուհուն հրավիրել է իր տուն, որտեղ նրանք սկսել են վիճել: Այդ վեճի ժամանակ տղամարդը խեղդել է աղջկան ու մարմինը տարել անտառ:
Այժմ տղամարդը ձերբակալված է:
Աղջիկն ապրում էր սոցիալապես  անապահով ընտանիքում, որտեղ բացի  նրանից դաստիարակվում էին ևս 3 անչափահասներ:
«Երեխաների մայրը, ով  ծանր  հանցագործությունների համար եռակի դատվածություն ուներ, չարաշահում էր սպիրտային խմիչքները, երեխաների նկատմամբ վարվում էր չափազանց կոպիտ: Նրա  տասնամյա աղջիկը պարբերաբար փախչում էր տնից»,- հաղորդում է դատախազության կայքը:
Կնոջ նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ  ՌԴ քրեկան օրենսգրքի «Անչափահասի դաստիարակության ուղղությամբ պարտականությունների չկատարումը» հոդվածի հատկանիշներով:

На Урале завели уголовное дело на женщину, чью четырехлетнюю дочь задушил родственник 09/16/2013   15:18  |  Международные новости
В Свердловской области на женщину завели уголовное дело после того, как ее четырехлетнюю дочь задушил родственник. Об этом сообщает “Газета. ru ” со ссылкой на прокуратуру региона.
Согласно информации, 30 июля мужчина пригласил племянницу, находившуюся без надзора взрослых лиц, к себе домой, где они поссорились. Во время ссоры мужчина задушил девочку. После чего вывез тело в лес.
В настоящее время мужчина находится под арестом.
Девочка проживала в неблагополучной семье, где помимо нее воспитывались еще трое несовершеннолетних.
«Мать детей, трижды судимая за совершение тяжких преступлений, злоупотребляла спиртными напитками, допускала жестокое обращение с детьми. Ее десятилетняя дочь неоднократно убегала из дома», — указано на сайте прокуратуры.
В отношении женщины возбуждено уголовное дело по ст. 156 УК России («Неисполнение обязанностей по воспитанию несовершеннолетних»).