ԿԽՄԿ-ն գաղտնի է պահում. արդյո՞ք հայ ռազմագերու երրորդ երկիր տեղափոխման գործընթացը սկսվել է 09/03/2013   17:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ Կարմիր խաչի Բաքվի պատվիրակության ներկայացուցիչները հանդիպել են հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի հետ, և ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի հաղորդակցման բաժնի աշխատակից Հասմիկ Գալստյանը, հայ ռազմագերին և նրա ընտանիքը փոխանակվել են ընտանեկան բնույթի տեղեկություններով:
Հարցին, թե իբր Հակոբ Ինջիղուլյանը ցանկություն է հայտնել տեղափոխվել երրորդ երկիր և ադեն իսկ գործընթացը սկսվել է` ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի հաղորդակցման բաժնի աշխատակիցը նշեց, որ «այդ մասին ոչինչ չի կարող ասել,  քանի որ զրույցի բովանդակությունը գաղտնի է պահվում»:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը՝ ժամը 3:00-ի սահմաններում, նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ տեղանքում չկողմնորոշվելու հետևանքով 1991թ. ծնված շարքային զինծառայող Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանը հատելով ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանը, հայտնվել է հակառակորդի պահպանության տակ գտնվող տարածքում:

МККК держит информацию в секрете: действительно ли начат процесс передачи армянского военнослужащего А. Инджигуляна третьей стороне? 09/03/2013   17:41  |  Актуальная тема
Представители Бакинского офиса МККК встретились с находящимся в плену в Азербайджане армянским военнослужащим Акопом Инджигуляном, и в беседе с корреспондентом информагентства “ФактИнфо” сотрудник коммуникативного отдела МККК Асмик Галстян, армянский военнопленный и его семья обменялись информацией.
Что касается муссируемых слухов о том, что Акоп Инджигулян не желает возвращаться в Армению и якобы уже начался процесс передачи армянского военнослужащего третьей стороне, сотрудник коммуникативного отдела МККК отметила, что “не может сообщить ничего об этом, поскольку содержание беседы хранится в секрете”.
Напомним, в ночь с 7 на 8 августа, в районе 03:00 по ереванскому времени, армянский военнослужащий, рядовой Акоп Геврокович Инджигулян, 1991г.р., в ходе несения службы, по предварительной информации, не сориентировался в ночное время на местности и пересек карабахско-азербайджанскую границу, оказавшись на контролируемой Азербайджаном территории.