Գոմեշի մսի գործով նախաքննությունն ավարտվում ու չի ավարտվում 08/10/2013   12:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ՊՆ պարենային բազայի պահեստում կատարված ստուգումների արդյունքում գոմեշի մսի հայտնաբերման փաստի առթիվ քննվող քրեական գործի նախաքննությունը դեռ չի ավարտվել, գործն էլ դատարան չի ուղարկվել: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ դեռ մայիսի 18-ին զինվորական դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ քրեական գործի նախաքննությունը գտնվում է ավարտական, դատարան ուղարկելուց առաջ ձեռք բերված ապացույցների վերլուծության այլ ապացույցների հետ համադրման, գործի լուծման համար բավարարության տեսանկյունից գնահատման փուլում:
Նշենք, որ գործով կալանավորված Կապանի Մսի կոմբինատի նախկին տնօրեն Ալբերտ Օհանջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, իսկ գործով որպես մեղադրյալներ  ներգրավված N զորամասի հրամանատարի նյութատեխնիկական ապահովման գծով տեղակալին, նույն զորամասի պարենային պահեստարանի պետին, և պարենային բազայի պետին, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածով:
Նրանց բոլորի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխվել է և ընտրվել է չհեռանալու մասին ստորագրությունը:է չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Предварительное следствие по резонансному “делу о мясе буйвола” еще не завершено 08/10/2013   12:50  |  Актуальная тема
Предварительное следствие по уголовному делу, расследуемому по факту обнаружения мяса буйвола по итогам проведенных в продовольственной базе воинской части МО РА проверок, пока не завершено. Дело еще не направлено в суд. Об этом в беседе с корреспондентом информагентства “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы Минобороны Мэри Саргсян.
Военная прокуратура еще 18 мая сообщила, что предварительное расследование уголовного дела находится в заключительной стадии, на этапе анализа добытых доказательств и сопоставления их с иными доказательствами до отправки в суд.
Отметим, что бывшему директору мясокомбината Капана Альберту Оганджаняну было предъявлено обвинение по п. 1 ч. 3 ст. 178,а проходящим по делу в качестве обвиняемых заместителю командира по линии материально-технического обеспечения N-ской воинской части и заведующему продовольственным складом той же части было предъявлено обвинение по ст. 376 УК РА.
Избранная в отношении них мера пресечения в виде заключения под стражу была заменена на подписку о невыезде.