Մոսկվայում սպանվել է ազգությամբ հայ բիզնեսմեն 08/05/2013   13:11  |  Միջազգային լրահոս
Այսօր առավոտյան Մոսկվայի մարզի Նոգինսկի շրջանի Կրասնի Էլեկտրիկ ավանում  սպանվել է  ազգությամբ հայ մի բիզնեսմեն: 42-ամյա տղամարդը շրջանային հիվանդանոց է տեղափոխվել աչքին ստացած հրազենային վնասվածքով: Չնայած ցուցաբերված  բժշկական օգնությանը, տղամարդը մահացել է, հաղորդում է ՌԴ Քննչական կոմիտեի տարածաշրջանային վարչության պաշտոնական կայքը:
Այդ փաստով հարուցվել է քրեական գործ: Համաձայն առաջ քաշված վարկածներից մեկի, սպանությունը կապված է տուժածի ձեռնարկատիրական գործունեության հետ: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է պարկուճ և փայտե զարկիչ:
Իրականացվում են քննչական միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները և հանցագործության կասկածյալին պարզելու ուղղությամբ:
Ավելացնենք, որ ըստ «newsru.com» կայքի վերջին օրերին սա Նոգինսկում հրազենով ազգությամբ հայի մարդու երկրորդ սպանությունն է: Հուլիսի 28-ին նույն տարածաշրջանում հրացանից արձակված կրակոցից սպանվել է Հայաստանի 26 –ամյա մի քաղաքացի: Այս հանցագործության  փաստով արդեն կա կասկածյալ: Դա 41-ամյա մի տղամարդ է, ով կրակել էր այն պատճառով, որ իրեն դուր  չի եկել, թե երիտասարդն ինչպես էր  բակում իր ընկերների հետ լսում շատ բարձր միացված երաժշտություն:

В Подмосковье убит 42-летний армянский бизнесмен 08/05/2013   14:51  |  Международные новости
5 августа 2013 года с улицы в пос. Красный Электрик Ногинского района в приемное отделение Ногинской центральной районной больницы госпитализирован 42-летний уроженец Армении, со слепым пулевым ранением глаза, который несмотря на оказанную ему медицинскую помощь скончался, сообщается на сайте ГСУ СК по МО.
Следственными органами Следственного комитета РФ по Московской области по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 105 УК РФ (убийство).
По одной из версий убийство может быть связано с предпринимательской деятельностью потерпевшего. С места происшествия были изъяты гильзы и деревянная бита.
В настоящее время поводятся следственные действия, направленные на выяснение всех обстоятельств происшествия, а также установление подозреваемого. Расследование уголовного дела продолжается.
Добавим, что за последние дни это уже второе убийство армянина в Ногинском районе с использованием огнестрельного оружия. 28 июля в Ногинске был застрелен из ружья 26-летний гражданин Армении. В его убийстве подозревается 41-летний рецидивист, которому не понравилось, что потерпевший вместе с друзьями слушал во дворе громкую музыку.