Ասֆալտապատման աշխատանքների ծավալը կկազմի շուրջ 2.5 միլիոն քառակուսի մետր 08/01/2013   12:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանի 2013 թվականի շինարարության և բարեկարգման ծրագրերով մայրաքաղաքում ընթացող ասֆալտապատման և ճանապարհաշինական աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել շինհրապարակներում:
ԻՆչպես տեղեկանցնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,շրջայցի  շրջանակում Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է Դավթաշեն վարչական շրջանի Եղվարդի խճուղու հիմնանորոգման, մասնավորապես ասֆալտապատման աշխատանքների ընթացքին: Ավելի քան 64 հազար քմ ընդգրկող ճանապարհի հիմնական մասում աշխատանքներն ավարտվել են: Ճանապարհի հարթեցումից հետո այստեղ կատարվել է ոչ միայն երթևեկելի հատվածի ասֆալտբետոնե ծածկի հիմնանորոգում, այլև մայթերի նորոգում ու եզրաքարերի փոխարինում, անձրևատարների և դիտահորերի նորոգում, նաև՝ նորերի կառուցում: Տարոն Մարգարյանը տեղում հանձնարարել է ամենօրյա հսկողություն իրականացնել ասֆալտապատման աշխատանքների որակի ապահովման ուղղությամբ:
Քաղաքապետարանի  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հիշեցնում է, որ Երևանի քաղաքապետարանի ծրագրերով կապիտալ ու մասնակի ասֆալտապատման աշխատանքների ծավալն այս տարի կկազմի շուրջ 2.5 միլիոն քառակուսի մետր: Կհիմնանորոգվի շուրջ 30 փողոց, կասֆալտապատվեն նաև բազմաթիվ երկրորդական փողոցներ, մայթեր ու բակային տարածքներ:

Мэрия Еревана: Объем работ по асфальтированию составит примерно 2.5 млн. квадратных метров 08/01/2013   13:51  |  Лента новостей
С целью ознакомления на месте с ходом дорожно-строительных работ по программе строительства и благоустройства 2013. Мэрии Еревана мэр столицы Тарон Маркарян совершил объезд стройплощадок.
Как сообщает пресс-служба Мэрии Еревана, Т. Маркарян на месте ознакомился с ходом с ремонтными работами, в частности с проведением работ по асфальтированию на Егвардском шоссе в столичном административном районе Давидашен. В основной части дороги, протяженностью более 64 километров, работы уже завершены. На этом участке проводились не только работы по выравниванию дороги и ремонт асфальтобетонного покрытия проезжей части, но и ремонт тротуаров и работы по замене бордюров и т.д. Тарон Маркарян поручил осуществить ежедневный контроль над обеспечением качества работ по асфальтированию.
Как сообщает пресс-служба Мэрии Еревана, по вышеупомянутой программе объем работ по капитальному и частичному асфальтированию составит в этом году примерно 2.5 млн. квадратных метров. Будут отремонтированы около 30 улиц, асфальтированы периферийные улицы, тротуары и дворовые территории.