Ոստիկանության հաշվապահը գողացած փողերով ձեռք է բերել մեքենաներ և բնակարան 07/08/2013   16:56  |  Միջազգային լրահոս
Քննությունը պարզել է, թե ինչպես է  ծախսել ՌԴ ՆԳՆ Եկատերինաբուրգի վարչության հաշվապահությունը կարգավորող խմբի աշխատակցուհին այն 6 մլն ռուբլին,  որի  խարդախությամբ յուրացնելու մեջ նա կասկածվում էր: Այդ մասին հաղորդում է «Interfax»-ը՝ հղում անելով ՌԴ Քննչական կոմիտեի  Սվերդլովի մարզի քննչական վարչության ղեկավարի օգնական Ալեքսանդր Շալգային:
Նախնական տվյալներով, այդ գումարի 2 մլն-ով հաշավապահը գնել է երկու մեքենա՝  «Toyota RAV-4» և «Mitsubishi»: Բացի այդ,  փուլ առ փուլ ձեռք է բերել երկու սենյականոց բնակարան՝ նախ գնել է մեկ, ապա մյուս սենյակը: Իսկ մինչ այդ՝   հաշվապահն ապրելիս է եղել  վարձակալած բնակարանում:
Ալեքսանդր Շալգան նաև նշել է, որ իր աշխատակցուհու խարդախ քայլերը նկատել է ոստիկանության վարչության  գլխավոր հաշվապահը, ով էլ այդ մասին տեղեկացրել է սեփական անվտանգության վարչությանը:
2009թ. նունվարից մինչև 2013 թ մայիս կասկածյալը Մոսկվայի բանկերից մեկի մասնաճյուղին է ներկայացրել աշխատակիցների անձնական հաշիվներին դրամական միջոցների փոխանցման  ցուցակը ՝ դրանցում նախապես նշելով սուտ տվյալներ:

Бухгалтер екатеринбургской полиции, прикарманившая 6 млн. рублей, приобрела на эти деньги квартиру и две машины 07/08/2013   17:34  |  Международные новости
Следствие выяснило, на что потратила деньги сотрудница расчетной группы бухгалтерии УМВД РФ по Екатеринбургу, подозреваемая в мошенничестве на 6 млн рублей, сообщает "Интерфакс" со ссылкой на помощника руководителя СУ СКР по Свердловской области Александра Шульгу.
По предварительным данным, на 2 млн рублей она купила две машины - Toyota RAV-4 и Mitsubish, а также поэтапно приобрела двухкомнатную квартиру - сначала выкупила одну комнату, затем вторую. До этого она жила в арендованном жилье.
Агентство также отмечает, что махинации сотрудницы заметила главный бухгалтер управления полиции, которая и обратилась в управление собственной безопасности.
Как сообщалось ранее, с января 2009 г. по май 2013 г. подозреваемая предоставляла в один из филиалов московского банка списки сумм перечислений денежных средств на лицевые счета сотрудников с внесенными в них заведомо ложными данными, пишет “Интерфакс”.