Հայտնաբերված 96 փամփուշտներից 83-ը մարտական փամփուշտներ են 07/04/2013   13:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Երևան քաղաքի քննչական վարչության վարույթում քննվող մի քրեական գործի նախաքննության ընթացքում Երևանի Անտառային փողոցի բնակիչ, 1973 թ. ծնված Արտակ Գ.-ի տանը հունիսի 27-ին կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել էր 96 փամփուշտ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանությունը, ըստ հուլիսի 3-ին ստացված դատաձգաբանական փորձաքննության եզրակացության` հայտնաբերված 96 փամփուշտներից 83-ը մարտական փամփուշտներ են՝ նախատեսված «ԱԿ» ինքնաձիգերից, «ՌՊԿ» գնդացիրներից և այլ մարտական ակոսափող զենքերից կրակելու համար:

В ходе обыска в доме одного из жителей Еревана были обнаружены 83 боевых патрона 07/04/2013   14:40  |  Лента новостей
В ходе предварительного следствия расследуемого в производстве следственного управления полиции Армении уголовного дела в ходе обыска, произведенного 27 июня в доме Артака Г. 1973 г.р., проживающего по ереванской улице Анатараин, были обнаружены и изъяты 96 патронов.
Как сообщает полиция Армении, согласно заключению баллистической экспертизы, 83 из 96 обнаруженных патронов являлись боевыми патронами, предусмотренными для выстрелов из автомата марки “АК”, пулемета “РПК” и других боевых нарезных оружий.