Քույրը գողացել է եղբոր պահած փողերը 06/10/2013   19:04  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով Ադրբեջանի ՆԳՆ-ի պաշտոնական կայքին,  հաղորդագրություն են տարածել, որ Ռամանա Սաբուչինկի շրջանի Ենի ավանի բնակչուհի Նազաքյաթ Խանահմեդզադեն 12-րդ ոստիկանական բաժանմուքին հայտնել է, որ ինչ-որ մեկը պատուհանից մտել է  բնակարան և   գողացել իր եղբորը՝ Ջասարաթին պատկանող չհրկիզվող պահարանը:
Քույրը հայտնել է, որ եղբոր չհրկիզվող պահարանում եղել է 187 հազար 635 դոլար, 1500 ռուսական ռուբլի և 244 հազար 309 մանաթ:
Օպերատիվ քննչական աշխատանքների արդյունքում չհրկիզվող պահարանը հայտնաբերվել է քրոջ՝  Նազաքյաթ Խանահմեդզադեի տան տանիքում: Իսկ հետո պարզվել է, որ  եղբոր պահած փողերի գողը հենց ինքը՝ քույրն է:

AZE.az: В Азербайджане сестра украла у родного брата 400 тыс. манатов 06/10/2013 19:16 | Международные новости
Как передает AZE.az со ссылкой на официальный сайт Министерства внутренних дел, жительница поселка Ени Рамана Сабунчинского района Назакят Ханахмедзаде заявила сотрудникам 12-го отделения полиции, что кто-то проник в квартиру через окно и украл принадлежавший ее брату Джасарату сейф.
Она сообщила, что в сейфе были деньги - 187 635 долларов, 1500 российских рублей и 244 309 манатов. В общей сложности в переводе на национальную валюту в сейфе хранилось около 400 тысяч манатов.
Оперативники провели расследование, в ходе которого выяснили, что сейф был спрятан на крыше дома самой Назакят Ханахмедзаде, передает AZE.az.