Գողերը չեն հանգստացել 01/05/2013   17:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 3-ի գիշերը` ժամը 02.00-ին, մի քաղաքացի ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքում հաղորդում է տվել, որ հունվարի 2-ի` ժամը 15:30-ից մինչև հունվարի 3-ի ժամը 01:00-ը ժամանակահատվածում ապակին կոտրելու միջոցով իր տնից գողացել են բջջային հեռախոս և 230 000 դրամ:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ գողությունը կատարել է 1990 թ. ծնված Իվանը, ով նույն օրը` ժամը 15:00-ին բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մարաշի բաժանմունք և ներկայացրել գողոնը: Կատարվում է քննություն:
Գողություն թոշակառուի ննջասենյակից
Հունվարի 4-ին` ժամը 13:30-ին Տավուշի մարզի Այգեձոր գյուղի թոշակառու մի բնակիչ ոստիկանության Տավուշի բաժին հաղորդում է ներկայացրել, որ գիշերն իր տան ննջասենյակից գողացել են ոսկյա զարդեր, 28 000 դրամ, 100 ԱՄՆ դոլար և 2000 ՌԴ ռուբլի` պատճառելով, ընդհանուր առմամբ, 350 000 դրամի նյութական վնաս:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը պարզվել է, որ գողությունը կատարել է նույն գյուղի մի բնակչուհի: Գողոնն առգրավված է: Կատարվում է հետաքննություն:

Воры орудовали и в праздничные дни 01/05/2013   18:13  |  Криминальная хроника
Вечером третьего января в районе 02.00 в отделение полиции Мараша поступило сообщение от одного гражданина, который рассказал, что в период с 15.30 второго января по 01.00 третье января путем взлома стекла проникли к нему в дом и украли сотовый телефон и 230 000 драмов.
Благодаря предпринятым полицией оперативно-розыскным мероприятиям, удалось выяснить, что кражу совершил некто Иван 1990 года рождения, который в тот же день был задержан и подвергнут приводу в отделение полиции Мараша, где он выложил краденые вещи.
Украли ценные вещи из спальни пенсионера
Четвертого января в районе 13.30 житель села Айгедзор Тавушской области, пенсионер сообщил в отделение полиции Тавуша, что ночью из его спальни украли золотые украшения, 28 000 драмов, $100 и 2000 рублей, причинив ему, в общей сложности, материальный ущерб на сумму примерно 350 000 драмов.
Благодаря предпринятым полицией оперативно-розыскным мероприятиям, удалось выяснить в тот же день, что это дело рук жительницы того же села. Краденые вещи изъяты. Ведется следствие.