Ըստ մեղադրանքի՝ թռցրել է զոքանչի տնից 11/29/2012   12:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիր մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում դատավոր Արթուր Ադամյանի նախագահությամբ շարունակվում է Արագածոտնի մարզի բնակիչ Շանթ Հովհաննիսյանի դեմ հարուցված քրեական գործով դատաքննությունը:
Շանթ Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2011թ. դեկտեմբերի 9-ին հյուրընկալվելով իր զոքանչ, Արմավիրի մարզի Գետաշեն գյուղի բնակչուհի Լ. Մ.-ին պատկանող առանձնատանը, մինչև 10.12.2011թ. մնացել է այնտեղ: Նշված օրը, օգտվելով տան անդամների հյուրասենյակից բացակայելու հանգամանքից, գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, հեռուստացույցի տակդիրի դարակից գողացել է Լ. Մանուկյանին պատկանող խոշոր չափի` 1.080.000 ՀՀ դրամ կանխիկ գումարը:
Շանթ Հովհաննիսյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, նա կալանավորված է:

Как украл миллион или приключение зятя в гостях у тещи 11/29/2012   12:26  |  Лента новостей
В суде общей юрисдикции Армавирской области под председательством судьи Артура Адамяна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении жителя Арагацотнийской области Шанта Ованнисяна.
Шанту Ованнисяну выдвинуто обвинение на основании того, что он 9 декабря 2011г., побывав в гостях на даче, принадлежащей его теще, жительнице села Геташен Армавирской области Л.М., остался там до 10.12.2011г. В указанный день воспользовавшись отсутствием домочадцев в гостиной, с целью умышленного и тайного хищения чужого имущества, украл из ящика тумбы под телевизор крупную сумму наличных денег в размере 1.080.000 драмов.
Шанту Ованнисяну предъявлено обвинение по п. 2 ч.2 ст.177. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.