Ա. Պուշկովը գտնում է, որ երեխաների որդեգրումը միասեռական ամուսինների կողմից պետք է արգելել 05/20/2013   14:36  |  Միջազգային լրահոս
ՌԴ Պետական դումայի միջազգային կոմիտեի ղեկավար, «Եդինայա Ռոսիա» խմբակցության անդամ Ալեքսեյ Պուշկովը գտնում է, որ այն երկրներում, որտեղ թույլատրվում են միասեռական ամուսնություններ, պետք է արգելել ռուսաստանցի երեխաների որդեգրումը, հաղորդում է «РИА Новости»-ն:
Ինչպես հայտնի է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը շաբաթ օրը ստորագրեց միասեռ ամուսնությունները և այդպիսի զույգերի կողմից երեխաների որդեգրումը թույլատրող օրենքը, որը մինչ այդ հաստատվել էր երկրի խորհրդարանի և Սահմանադրական խորհրդի կողմից:
Ֆրանսիան 14-րդ երկիրն է, որտեղ միասեռ ամուսնությունները պաշտոնապես կճանաչվեն օրինական: «Պետք է արգելել երեխաների որդեգրումն այն երկրներում, որտեղ թույլատրվում են միասեռ ամուսնությունները: Բայց պետք է հասնել իրական և ոչ թե բանավոր հաջողությունների երկրի ներսում երեխաների որդեգրման հարցում», - գրել է Պուշկովը իր «Twitter»-ի էջում:
Ավելի վաղ նա հայտարարել էր, որ Եվրոպան համասեռ ամուսնությունները և այդպիսի զույգերի կողմից երեխաների որդեգրումն օրինականացնելու մասին իրավական դաշտ ձևավորելու հարցը կսկսի Ռուսաստանին պարտադրել այն բանից հետո, երբ այդ երևույթը արևմուտքում կճանաչվի ժողովրդավարական նվաճում և արժեք:

Алексей Пушков: “Нужно запретить усыновлять российских детей в странах, где разрешены гей-браки” 05/20/2013   16:02  |  Международные новости
“Глава международного комитета Госдумы России Алексей Пушков (Единая Россия) считает необходимым запретить гражданам стран, где разрешены однополые браки, усыновлять российских детей”, -сообщает РИА Новости.
Как известно, президент Франции Франсуа Олланд в субботу подписал закон о легализации однополых браков и усыновлении детей гомосексуальными парами, одобренный ранее парламентом и Конституционным советом.
Франция стала 14-й страной, где разрешены однополые браки. "Надо запретить усыновление в странах, где введены однополые браки, но добиться реального, а не словесного сдвига в усыновлении внутри России", - написал Пушков в воскресенье в своем микроблоге в Twitter.
Ранее он заявлял, что Европа начнет навязывать России введение госрегистрации однополых браков и усыновление однополыми парами, как только это будет окончательно признано в Европе как ценность и демократическое достижение.