Ըստ խորհրդարանի կոմիտեի նախագահի՝ միասեռ ամուսնությունների գրանցումը կսկսի պարտադրվել 04/18/2013   17:05  |  Միջազգային լրահոս
ՌԴ Պետդումայի միջազգային գործերի կոմիտեի նախագահ Ալեքսեյ Պուշկովը գտնում է, որ Եվրոպան կսկսի Ռուսաստանին պարտադրել ներդնել միասեռ ամուսնությունների գրանցումը և միասեռ զույգերի կողմից երեխաների որդեգրումն այն պահից, երբ այն ամբողջ Եվրոպայում կընդունվի որպես արժեք և ժողովրդավարության նվաճում, հաղորդում է «РИА Новости»-ն
«Ես հատուկ քննարկել եմ ԵԽԽՎ-ի գործընկերների հետ, թե արդյոք միասեռ ամուսնությունները հանդիսանում են եվրոպական արժեք, թե՞ դեռ ոչ: Նրանք պատասխանեցին, որ դեռ ոչ, այն արժեք չէ, բայց դատելով այն բանից, թե ինչպես են գործերն առաջ շարժվում, ապա դա կարող է նաև վերածվել արժեքի: Եվ այդ ժամանակ մեզ կասեն՝ իսկ ինչպե՞ս է վիճակը ձեր մոտ այդ արժեքների հարցում, տեսեք, մեր մոտ այն արդեն բոլորն ընդունել են»,- պարզաբանել է Ալեքսեյ Պուշկովը:
«Այդ գաղափարն ինձ շատ պայթյունավտանգ է թվում: Այդ գաղափարը Ռուսաստանում, մեղմ ասած, ժողովրդայնություն չի վայելում, սակայն այն մեծ հռչակ է ստանում եվրոպական մի շարք երկրներում»,- ավելացրել է Պետդումայի կոմիտեի նախագահը:

Алексей Пушков: “Европа начнет навязывать России введение госрегистрации однополых браков” 04/18/2013   17:23  |  Международные новости
Председатель комитета ГД по международным делам Алексей Пушков считает, что Европа начнет навязывать России введение госрегистрации однополых браков и усыновление однополыми парами, как только это будет окончательно признано в Европе как ценность и демократическое достижение. Об этом сообщает агентство РИА Новости.
"Я специально обсуждал с коллегами в ПАСЕ — являются ли однополые браки уже европейской ценностью или еще нет. Нам сказали, что еще не ценность, но судя по тому, как дела продвигаются, то это может превратиться в ценность. И тогда нам скажут: А как у вас с этими ценностями, вот у нас уже всё, мы их уже приняли", — сказал Пушков.
"Эта идея новых ценностей представляется мне очень взрывоопасной. Эта идея непопулярна в России, мягко говоря, но эта идея становится всё более популярной в целом ряде европейских государств", — сказал Пушков.