Զարզանդը ոստիկանությունում խոստովանել է, իսկ մամուլում՝ հերքել 03/27/2013   16:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիք գյուղում գտնվող գիշերային ակումբում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ոստիկանությունն այսօր բերման է ենթարկել Զարզանդ Ն.-ին և Դավիթ Բ.-ին, ովքեր, ըստ ոստիկանության տվել են ինքնախոստովանական բացատրություն և ստորագրությամբ բաց են թողնվել:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում, ոստիկանության կայքէջի հաղորդմամբ, պարզվել է, որ ակումբի աստիճանահարթակի մոտ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի ժամանակ Զարզանդ Ն.-ն մարմնական վնասվածք է պատճառել նաև Արմեն Վ.-ի ընկերոջը` Դավիթ. Ա.-ին: Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Նշենք, որ այսօր Զարզանդ Ն.-ն, նույն ինքը Զարզանդ Նիկողոսյանը հերքել էր վիճաբանությանը մասնակից լինելու հանգամանքը։ Մասնավորապես նա NEWS.am-ի թղթակցին վերահաստատել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, ինքն իր ընկեր` Դավիթ Բ.-ի հետ, այցելել է Սյունիք գյուղում գտնվող գիշերային ակումբ, սակայն նշել, որ որևէ վիճաբանության, ծեծկռտուքի չի մասնակցել:
«Վիճաբանություն չի եղել, ո՞վ է ասում, որ վիճաբանություն է եղել, մի հոգի խմած ա եղել, աստիճաններից գլորվել է, ընկել, գլուխը խփել է ասֆալտին, անունը չգիտեմ էլ ինչ է, չեմ էլ ճանաչում»,- թղթակցին ասել է Զարզանդ Նիկողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 26-ին, ժամը 06.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կապանի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ մարմնական վնասվածքներով և ալկոհոլային հարբածությամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1970 թ. ծնված Արմեն Վ.-ն: Նրան ուղեկցող տղամարդու բացատրությամբ` Արմեն Վ.-ն վնասվածքը ստացել է նույն օրը, ժամը 05.30-ի սահմաններում, Սյունիք գյուղում գտնվող գիշերային ակումբի աստիճանահարթակից վայր ընկնելու հետևանքով:
Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Արմեն Վ.-ին նշված ակումբի աստիճանահարթակի մոտ մարմնական վնասվածքները հասցրել են 1970 թ. ծնված Զարզանդ Ն.-ն և 1976 թ. ծնված Դավիթ Բ.-ն:

Задержанный по факту драки в ночном клубе опроверг в СМИ данные им в Полиции признательные показания 03/27/2013 17:42 | Лента новостей
По факту инцидента, имевшего место в ночном клубе, расположенном в селе Сюник, Полиция сегодня подвергла приводу Зарзанда Н. и Давида Б., которые, по данным Полиции, дали признательные показания и были отпущены под подписку о невыезде.
В ходе подготовки материалов, согласно информации, размещенной на сайте Полиции, выяснилось, что во время драки, произошедшей на лестничной площадке, Зарзанд Н. причинил телесные повреждения еще и другу Армена В. Давиду А. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
Отметим, что сегодня Зарзанд Н., он же Зарзанд Никогосян опроверг факт своего участия в потасовке. В частности, он вновь подтвердил корреспонденту NEWS.am, что вчера 26 марта он со своим другом Давидом Б. зашел в ночной клуб, однако не участвовал ни в перепалке, ни в драке.
“Никакой перепалки не было, кто Вам сказал, что произошла потасовка. Был один в подпитии. Он скатился с лестницы и ударился головой об асфальт. Я даже его имени не знаю. Я его знать не знаю”, - рассказал Зарзанд Никогосян.
Напомним, что 26 марта в 06.45 из больницы в отделение полиции Капана поступил сигнал о том, что с телесными повреждениями и в изрядном подпитии к ним доставлен Армен В. 1970 года рождения. По словам мужчины, сопровождавшего Армена В., последний получил травмы в тот же день в районе 05.30 вследствие падения с лестницы ночного клуба, расположенного в селе Сюник.
Благодаря предпринятым мероприятиям, выяснилось, что Армену В. причинили телесные повреждения Зарзанд Н. 1970 года рождения и Давид Б. 1976 года рождения.