ՀՌԱՀ-ը խախտումներ չի արձանագրել 02/23/2013   15:59  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում` հունվարի 21-ից մինչև փետրվարի 16-ը, ինչպես նաև լռության օրը և քվեարկության օրը մինչև ժամը 20-ը, ՀՀ ընտրական օրենսգրքի և «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքի պահանջների խախտումներ չեն արձանագրվել:
Այս մասին նշված է վերգետնյա եթերային հեռարձակում իրականացնող հեռուստաընկերությունների և ռադիոընկերությունների կողմից ՀՀ Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրությունների նախընտրական քարոզչության սահմանված կարգի պահպանման վերաբերյալ մշտադիտարկման արդյունքների հիման վրա Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կողմից Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացված եզրակացության մեջ:

НКТР не зафиксировала нарушений в ходе президентской кампании 02/23/2013   16:38  |  Документация
Нарушений требований Избирательного кодекса и закона“ О телевидении и радио”, имевших место в ходе предвыборной кампании с 21 января по 16 января, а также в День тишины до 20.00, не было зафиксировано.
Об этом говорится в заключении, представленном Национальной комиссией телевидения и радио, сделанном на основании итогов мониторинга касательно соблюдения порядка, установленного для предвыборной кампании намеченных на 18 февраля президентских выборов телекомпаниями и радиостанциями, осуществляющими наземное эфирное вещание.
Ниже представляем вашему вниманию результаты мониторинга и полный текст заключения НКТР на армянском языке.