Դիտորդների հավատարմագրումը կավարտվի փետրվարի 8-ին 02/06/2013   19:23  |  Ընտրական իրավունք
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը փետրվարի 6-ին հավատարմագրել է Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող երկու միջազգային կազմակերպությունների` ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովին և Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամին (IFES):
Ըստ ԿԸՀ-ի պաշտոնական կայքէջի, նույն օրը հանձնաժողովը հավատարմագրել են նաև «Հայաստանի ասորական կազմակերպությունների «Խայադթա» ֆեդերացիա» և «Երիտասարդական ակումբների դաշնություն» տեղական հասարակական կազմակերպությունների համապատասխանաբար 26 և 69 դիտորդների:
Այսպիսով` այս պահին ԿԸՀ-ում հավատարմագրված են 21 տեղական և 7 միջազգային կազմակերպություններ, ինչպես նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանությունների ներկայացուցիչներ:

ЦИК: “Крайний срок подачи заявлений на аккредитацию в качестве наблюдателей - 8 февраля” 02/06/2013   20:31  |  Избирательное право
ЦИК 6 февраля для осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля президентских выборах аккредитовала две международные организации: Парламентскую ассамблею ОБСЕ и Международный фонд избирательных систем(IFES).
Согласно информации, размещенной на официальном сайте ЦИК, Комиссия в тот же день зарегистрировала 26 и 69 наблюдателей от местных организаций соответственно  “Федерация ассирийских организаций Армении "Хаядта" и “Федерация молодежных клубов”.
Таким образом, в ЦИК на данный момент зарегистрированы 21 местная и 7 международных организаций, а также представители аккредитованных в Армении посольств.
Согласно расписанию основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, крайний срок подачи заявлений на аккредитацию в качестве наблюдателей – 8 февраля.