Մորը խեղդամահ է արել 01/30/2013   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 28-ին, ժամը 07.55-ին, 1969 թ. ծնված Գագիկ Սենեքերիմյանից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ մայրը` 1938 թ. ծնված Գեղանուշ Մանգյանը, աստիճաններից վայր է ընկել և մահացել:
Նշանակվել էր դատաբժշկական փորձաքննություն:
Գ. Մանգյանի դիահերձմամբ ախտորոշվել է «համակցված գանգուղեղային փակ բութ վնասվածք, պարանոցի օրգանների սեղմում, գլխուղեղի կենսական կարևորագույն ֆունկցիաների սուր խանգարում, մեխանիկական շնչահեղձություն»:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ փաստի առթիվ ոստիկանության Էրեբունու քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Նույն օրը, ժամը 17.00-ին, սպանությունը կատարելու կասկածանքով, Մուրացանի փողոցի տներից մեկից բերման է ենթարկվել 1968 թ. ծնված Կարեն Սենեքերիմյանը: Նա խոստովանական ցուցմունք է տվել, որ հունվարի 27-ին, ժամը 23.00-ին, վիճաբանել է մոր հետ և խեղդամահ անելու միջոցով սպանել նրան:

В Ереване сын задушил родную мать 01/30/2013   12:23  |  Лента новостей
28 января в районе 07.55 от Гагика Сенекеримяна 1969 года рождения поступило сообщение в полицию Эребуни о том, что мать 1938 года рождения Гегануш Мангян упала с лестницы и скончалась на месте.
В ходе вскрытия врачи диагностировали у женщины “закрытую тупую черепно-мозговую травму, сдавливание органов брюшной полости, острое нарушение жизненно важных функций и механическую асфиксию”.
В Полиции сообщают, что по факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 104 Уголовного кодекса РА.
В тот же день около 17.00 по подозрению в совершении убийства в одном из домов, расположенного на ул. Мурацана, был задержан Карен Сенекеримян 1968 года рождения. Он дал признательные показания, что 27 января около 23.00 повздорил с матерью и задушил ее.