Սուրեն Սուրենյանցին ծեծել են (լրացված) 01/26/2013   20:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Միջադեպը տեղի է ունեցել սրճարանում: Կենցաղային հարցի շուրջ Սուրենյանցը վիճել է սրճարանի տնօրենի հետ, որը ավելի ուշ շարունակվել է մեկ այլ վայրում:
«Փաստինֆո» գործակալության թղթակցի հետ զրույցում Սուրենյանցը հաստատեց, որ տեղի է ունեցել միջադեպ` Երևանի կենտրոնի սրճարաններից մեկում: Ըստ Սուրենյանցի, ինչպես ինքն է նշում, հանրաճանաչ մի մարդու` «Արցախ» ակումբի տնօրենի հետ գնացել է սրճարան, մեր ունեցած տեղեկություններով «Կալիբր» սրճարան, որտեղ վերջինիս  տնօրենը շատ վատ է վերաբերվել իրենց, անգամ կոպտել է, ինչ հետևանքով առաջացել է վեճ: Սուրենյանցի փոխանցմամբ` լքել են այդ սրճարանը և գնացել մեկ ուրիշ տեղ` «Արեւելյան Խոհանոց», սակայն  նախորդ սրճարանի տնօրենը եկել է նաեւ այդտեղ, որտեղ էլ ծեծկռտուքը շարունակվել է:
Միջադեպի մասին ահազանգ է ստացվել նաև ոստիկանության բաժնում, որոնք շտապել են դեպքի վայր: Սուրենյանցի խոսքով իր առողջության վատ լինելու պատճառով Կենտրոնի քննիչների հետ չի կարողացել գնալ ոստիկանություն:  «Սակայն վաղը գնալու եմ»,- նշեց Սուրենյանցը:

Политолог Сурен Суренянц был избит в одном из ереванских кафе 01/26/2013 22:58 | Актуальная тема
Избиению подвергся бывший член партии “Республика”, политолог Сурен Суренянц. Инцидент произошел в одном из ереванских кафе. По предварительным данным, ссора вспыхнула с директором кафе на бытовой почве.
В беседе с корреспондентом “Фактинфо” Суренянц сообщил, что он с одним весьма известным человеком – директором клуба “Арцах” зашел в кафе “Калибр”, где директор объекта очень плохо отнесся к ним, даже нагрубил им, вследствие чего и завязалась перепалка. Суренянц рассказал, что они покинули это кафе и посетили другое –кафе “Восточная кухня”, однако директор “Калибра” пришел и туда, где и продолжилась потасовка.
Сигнал об инциденте поступил и в отделение полиции. Правоохранители тотчас же поспешили на место происшествия. По словам Суренянца, ввиду плохого самочувствия, он не смог поехать вместе с операми в отделение полиции. “Однако, завтра я обязательно пойду", -отметил он.