Հայրը սպանել է որդուն 01/12/2013   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 11-ին, ժամը 17.15-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ կրծքավանդակի ծակած վերքով իրենց մոտ է տեղափոխվել Դ. Մալյան փողոցի բնակիչ, 1957 թ. ծնված Վլադիմիր Նիկոյանի դիակը:
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 16.30-ի սահմաններում, տանը, վիճաբանության ժամանակ, Վ. Նիկոյանին խոհանոցային դանակով հարվածել և սպանել է հայրը` 1930 թ. ծնված Վոլոդյա Նիկոյանը, որը նույն օրը, ժամը 19.00-ին, իրենց տնից բերման է ենթարկվել բաժին:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն:

В Ереване отец убил сына 01/12/2013   11:58  |  Лента новостей
Одиннадцатого января в районе 17.15 из медицинского центра “Сурб Григор Лусоворич” в отделение полиции Нор Норка поступило сообщение о том, что с колотым ножевым ранением в области грудной клетки к ним доставлено бездыханное тело жителя улицы Д. Маляна Владимира Никояна.
Выехавшие на место происшествия оперативники выяснили, что в тот же день в районе 16.30 дома во время завязавшейся потасовки, В. Никояна убил кухонным ножом его отец Володя Никоян 1930 года рождения, который в тот же день в 19.00 был подвергнут приводу в отделение полиции.
Орудие преступление изъято.
По сообщениям полиции, возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст. 104.Ведется следствие.