Դեպարդյեն կվճարի հարբած վարելու համար 11/30/2012   18:08  |  Միջազգային լրահոս
Դատական նիստը կկայանա դեկտեմբերի 13-ին: Այդ մասին այսօր Փարիզում հաղորդել են դատական մարմինների ներկայացուցիչները:
Երեկ ոստիկանության աշխատակիցները դերասանին բերման էին ենթարկել այն բանից հետո, երբ նա իր մոտոցիկլետով Փարիզի 17-րդ շրջանում դարձել էր ճանապարհատրանսպորտային պատահարի առաջացման պատճառ:
Դեպարդյեն անմիջապես չի համաձայնել անցնել ալկոհոլային թեսթավորում: Սակայն ստուգմամբ նրա օրգանիզմում հայտնաբերվել է ալկոհոլի՝ Ֆրանսիայում ընդունված թույլատրելի նորմայի գերազանցում: Դրանից հետո դերասանը ոստիկանների ուղեկցությամբ գնացել է մոտակա բաժանմունք՝ երթևեկության կանոնների խախտման հետ կապված վարչական արարողակարգով անցնելու: Մի քանի ժամ հետո նրան ազատ են արձակել:

Депардье заплатит за вождение в нетрезвом состоянии 11/30/2012 18:08 | Международные новости
Судебное заседание состоится 13 декабря. Об этом сегодня в Париже сообщил представитель судебных органов.
Вчера сотрудники полиции подвергли приводу актера после того, как он, в изрядном подпитии управляя своим мопедом, стал причиной дорожно-транспортного происшествия.
Депардье сразу же не согласился пройти проверку на наличие алкоголя в крови. Однако экспресс-анализ показал, что доза принятого алкоголя превышает допустимую во Франции норму. После этого он в сопровождении полицейских отправился в ближайший участок, но вскоре был отпущен.