Ժերար Դեպարդյեն, իր մոտոցիկլետը և ՃՈ-ն 11/30/2012   14:58  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդյեն կրկին խնդիրներ ունի օրենքի հետ: 63-ամյա դերասանը ընկել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մեջ, երբ հարբած վիճակում վարելիս է եղել իր մոտոցիկլետը: Բարեբախտաբար այդ պատահարից ոչ ոք չի տուժել:
Դեպքի վայր են ժամանել ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցները: Դեպարդյեն միանգամից չի համաձայնել անցնել ալկոհոլային թեսթավորում: Սակայն ստուգումը ցույց է տվել օգտագործված ալկոհոլի թույլատրելի նորմայի գերազանցում: Դրանից հետո դերասանը ոստիկանների ուղեկցությամբ գնացել է մոտակա բաժանմունք՝ ճանապարհային կանոնների խախտման հետ կապված վարչական արարողակարգով անցնելու:
Ըստ ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ի՝ վերջին տարիներին Դեպարդյեն պարբերաբար դառնում է անհավանական և անդուր միջադեպերի մասնակից: Օգոստոսին նա հարվածել է մի վարորդի, որն, իբր թե, խախտել էր երթևեկության կանոնները, իսկ երեք տարի առաջ նա բերման էր ենթարկվել ոստիկանություն՝ մասնավոր սեփականությանը դիտավորյալ վնաս հասցնելու համար: Այդ ժամանակ դերասանը միտումնավոր խազել էր իր մոտոցիկլետի կայանման տեղը զբաղեցրած մեքենան:

Жерар Депардье, его мотороллер и ДП 11/30/2012   14:58  |  Международные новости
Французский актер Жерар Депардье снова не в ладах с законом. 63-летний актер большого экрана, управляя в нетрезвом состоянии своим мотороллером, попал в ДТП. К счастью, от происшествия никто не пострадал.
На место происшествия прибыли сотрудники дорожной полиции. Депардье сначала наотрез отказался сдать тест на содержание алкоголя в крови, но в итоге уступил. Экспресс-анализ показал, что доза принятого “горячительного” ощутимо превышала допустимую норму.После чего актер в сопровождении полицейских отправился в ближайший участок для прохождения административных процедур, связанных с нарушением.
Согласно агентству “Итар-тасс”, в последнее время имя Жерара Депардье часто фигурирует в разных инцидентах. В августе после драки на одной из улиц Парижа он оказался в центре скандала. Депардье нанес удар водителю, который, по его мнению, грубо нарушил правила дорожного движения.А три года назад он был подвергнут приводу в полицию за причинение вреда частной собственности. Тогда актер умышленно поцарапал автомобиль, припаркованный рядом с его домом.