Շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 500 անգամ 07/15/2017   13:36  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 500 անգամ՝ առաջնային գծի տարբեր հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից բացի կիրառելով նաև  82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր: Այս մասին հայտնում է ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха представило оперативную обстановку на передовой за минувшую неделю 07/15/2017   13:38  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана в период с 9-го по 15-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушили режим прекращения огня более 500 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
Помимо стрелкового оружия, противник на различных участках передовой применил также 82-миллиметровые минометы и станковые автоматические гранатометы.
"Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают владеть оперативно-тактической обстановкой и уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.