ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է «Լավագույն կին գործարար» մրցանակաբաշխության հաղթողներին 03/16/2017   16:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր մասնակցել է ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո անցկացվող «Լավագույն կին գործարար» 6-րդ մրցանակաբաշխությանը: Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աջակցությամբ ու «Հայաստանի փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի կազմակերպմամբ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարեն Կարապետյանը ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրերով է խրախուսել Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման բնագավառում ունեցած ներդրման, ինչպես նաև ակտիվ գործունեության համար «Լավագույն կին գործարար» մրցանակաբաշխության արդյունքներով Երևանից և ՀՀ մարզերից հաղթող ճանաչված կին գործարարներին: Մրցանակների արժանացած բիզնես կանայք լավագույնն են ճանաչվել «Լավագույն կին գործատու», «Լավագույն կին նորարար», «Կին գործարարի լավագույն ապրանքանիշ», «Լավագույն երիտասարդ կին գործարար», «Լավագույն սկսնակ կին գործարար» և «Լավագույն կին գործարար արտահանող» անվանակարգերում:
«Ցանկանում եմ, որ երբեք չհոգնեք, միշտ լինեք գեղեցիկ, ժպիտով, եռանդով, դրայվով և այն հանդուրժողականությունն ու մշակույթը, որ կարող եք բիզնեսում սերմանել, սերմանեք  ձեր շրջապատում: Մենք շատ լավ հասկանում ենք, որ մեր հասարակության ամենակարևոր շարժիչ ուժերից մեկը գործարարն է, բիզնեսմենը և այդ պատճառով կառավարության բոլոր գործառույթները, քայլերն ուղղված են նրան, որպեսզի բիզնես միջավայրը դարձնենք առավելագույնս պարզ և հասկանալի: Սրտանց շնորհավորում եմ, ցանկանում եմ, որ լինեք հաջողակ,էներգիայով լի և տարեցտարի ձեր բիզնեսը էլ ավելի զարգանա», - շնորհավորանքի խոսքում ասել է կառավարության ղեկավարը:
«ՓՄՁ ԶԱԿ» հիմնադրամի կողմից հատուկ մրցանակներ են շնորհվել Արցախի կին գործարարներին: «Լավագույն կին գործարար» ՀՀ վարչապետի մրցանակաբաշխության հաղթողներին խրախուսական մրցանակներ են հանձնվել նաև միջազգային կազմակերպությունների՝ USAID, GIZ, UNIDO, UNFPA, UNHCR, EBRD ASB, EBRD BSO, AWAY, AUA, CARITAS կողմից:
15:11 09/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի բնակչությունը դրական է գնահատում Կարեն Կարապետյանի կառավարության աշխատանքը. հարցում
16:47 03/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը վստահ է՝ որոշ ժամանակ անց ունենալու ենք երկիր, որով հպարտանալու ենք
15:59 27/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը կոչ է արել սփյուռքահայությանը մասնակցել հայրենիքի ապագայի կառուցմանը
17:45 22/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը Երևանի քաղաքապետարանի թիմի հետ քննարկել է Երևանի զարգացման հեռանկարները
16:18 15/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը խոստացավ ֆինանսավորել ԵՊՀ ուսանողների արդյունքներով լավագույն երեք Start-up ծրագրերը
09:10 27/01/2017  |  ՄամուլՎարչապետ Կարեն Կարապետյանը մտադիր է իր անձնական միջոցներից ներդրումներ կատարել Գյումրիում. «Հայկական Ժամանակ»
09:04 24/01/2017  |  ՄամուլՏնտեսական քաղաքականությունն ուղղված է օլիգարխիկ համակարգի առնվազն մեղմացմանը. Վիգեն Հակոբյան. «Իրատես de facto»
09:26 19/01/2017  |  ՄամուլԸնտրություններից հետո օրենքը թույլ է տալիս Կարեն Կարապետյանին լինել վարչապետ. «168 ժամ»

Премьер-министр Армении поздравил победительниц конкурса “Лучшая женщина – предприниматель” 03/16/2017   17:56  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня принял участие в церемонии вручения призов проведенного под высоким патронатом главы правительства  6-го конкурса “Лучшая женщина – предприниматель”.
Конкурс был проведен при содействии Министерства экономического развития и инвестиций Армении и организационной поддержке фонда “Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства Армении”.
Как сообщает пресс-служба правительства, Карен Карапетян поощрил благодарственными грамотами премьер-министра женщин-предпринимателей из Еревана и областей РА, признанных победительницами по итогам конкурса “Лучшая женщина – предприниматель” за вклад в экономическое развитие Армении и активную деятельность.
Удостоившиеся призов бизнес-леди признаны лучшими в номинациях “Лучшая женщина – работодатель”, “Лучшая женщина – инноватор”, “Лучший товарный знак женщины – предпринимателя”, “Лучшая молодая женщина – предприниматель”, “Лучшая женщина - начинающий предприниматель” и “Лучшая женщина – предприниматель-экспортер”.
“Желаю, чтобы вы никогда не уставали, всегда были красивыми, с улыбкой, энергией, драйвом, и ту толерантность и культуру, которые вы можете привнести в бизнес, распространяли в вашей среде. Мы очень хорошо понимаем, что одной из важнейших движущих сил нашего общества является предприниматель, бизнесмен, и по этой причине все функции и шаги Правительства направлены на то, чтобы сделать бизнес-среду максимально ясной и понятной. Сердечно поздравляю, желаю, чтобы вы были успешны, полны энергии и из года в год ваш бизнес развивался”, - сказал глава Правительства.
Фондом “Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства Армении” специальные призы присуждены женщинам – предпринимателям из Арцаха. Поощрительные призы победительницам конкурса премьер-министра РА «Лучшая женщина - предприниматель» вручены также от международных организаций: USAID, GIZ, UNIDO, UNFPA, UNHCR, EBRD ASB, EBRD BSO, AWAY, AUA, CARITAS.