Համանախագահները Սերժ Սարգսյանին են ներկայացրել Ստեփանակերտում եւ Բաքվում տեղի ունեցած հանդիպումների արդյունքները 10/25/2016   21:10  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին և առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ՀՀ Նախահագին ներկայացրել են այցի առաքելության շրջանակներում մինչ այս Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները:
Կարևորվել է բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, Վիենայում և Սանկտ-Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:
20:20 01/09/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կհանդիպեն Երևանի և Բաքվի ներկայացուցիչներին
13:37 03/08/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵԱՀԿ առաքելությունն Ասկերանի ուղղությամբ դիտարկում է անցկացրել
10:21 02/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ առաքելությունն Ասկերանի ուղղությամբ պլանային դիտարկում է անցկացնելու
13:30 03/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ Նախագահը հանդիպել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկի հետ

Президент Армении обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ вопросы урегулирования карабахского конфликта 10/26/2016   00:21  |  Карабахский конфликт
Президент Армении Серж Саргсян встретился во вторник с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Джеймсом Уорликом (США) и Пьером Андриё (Франция), а также с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахского конфликта и существующих проблем.
Сопредседатели представили президенту Армении результаты встреч, состоявшихся в рамках визита в Баку и Степанакерте.
Была придана важность приверженности сторон обязательствам по мирному урегулированию конфликта в рамках переговорного процесса, а также выполнению договоренностей, достигнутых на состоявшихся в Вене и Санкт-Петербурге встречах на высоком уровне.