«Զապ»-ն ազատ է արձակվել 01/29/2015   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը` հավելելով, որ Անդրանիկ Սողոյանն ազատ է արձակվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի պետի որոշմամբ՝ կալանքի ժամկետը լրանալու և այն չերկարացնելու հիմքով:
Հիշեցնենք, որ 28.02.2013 թ. 1968թ. ծնված Անդրանիկ Սողոյանը Չեխիայի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 1 և 2 մասերի /սպանութուն/, 235-ր հոդվածի 1-ին մասի /շորթում/ մեղադրանքով Պրահայի մունիցիպալ դատարանի կողմից հեռակա դատապարտվել է 22 տարվա ազատազրկման:
Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Երևանի Խորենացի փողոցից  հայտնաբերել և բերման են ենթարկել Անդրանիկ Սողոյանին:

Криминального авторитета Андраника Согояна по прозвищу “Зап” выпустили на свободу 01/29/2015 17:16 | Лента новостей
Арестованный в октябре прошлого года в Ереване криминальный авторитет Андраник Согоян по кличке “Зап” освобожден из-под стражи. Об этом корреспонденту “ФактИнфо”сообщил начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции.
Андраника Согояна освободили по решению начальника УИУ “Нубарашен” на основании истечения срока ареста, который не был продлен.
Напомним, что муниципальный суд Праги заочно приговорил 46-летнего Андраника Согояна(“Зап”) к 22 годам лишения свободы по обвинению в совершении деяний, предусмотренных чч. 1 и 2 ст. 219(убийство) и ч. 1 ст. 235 УК Чехии (вымогательство).
20 октября 2014 года правоохранительные органы Чехии выдали европейский ордер на арест Согояна и объявили его в международный розыск.