Վարչապետի հանձնարարականը հարկային մարմիններին` մեկ տարում մեկ ստուգում 11/27/2014   11:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օրացուցային մեկ տարում տեղական արտադրողների մոտ պետք է լինեն մեկից ոչ ավել հարկային ստուգումներ: Նման հանձնարարություն կառավարության այսօրվա  նիստում հարկային մարմիններին տվեց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Նա նշեց, որ տեղական արտադրողների մոտ պետք է սահմանափակել հարկային մարմինների կողմից իրականացվող օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները` թույլ տալով տնտեսվարողներին առավել ազատ աշխատել:
Վարչապետի համոզմամբ՝ դրանց հետևանքով արտադրողները ներքաշվում են որոշակի լարվածության մեջ, ինչն անխուսափելիորեն ազդում է նրանց աշխատանքի արդյունավետության վրա:
«Պետությունը պետք է արդյունավետ միջամտի»,- հայտարարեց վարչապետն ու հավելեց, որ բացառություններ, իհարկե, կարող են լինել, բայց միայն իր հանձնարարության դեպքում:

Премьер Армении распорядился ограничить количество проверок местных производителей до 1 раза в год 11/27/2014   13:34  |  Лента новостей
Проверки местных производителей должны проводиться не чаще, чем 1 раз в календарный год. Такое поручение на заседании правительства в четверг дал налоговым органам премьер-министр Армении Овик Абраамян.
Он также распорядился ограничить число проводимых налоговыми органами оперативно-розыскных мероприятий, чтобы “позволить хозяйствующим субъектам свободно работать”.
По убеждению премьера, эти проверки вызывают излишнюю напряженность у производителей, что неизбежно влияет на эффективность работы.
“Государственное вмешательство должно быть продуктивным”, -заявил премьер и добавил, что в исключительных случаях проверки могут быть инициированы, но только с его позволения.