Իր մասնագիտական պարտականությունները կատարելիս տուժած օպերատորը դեռ հիվանդանոցում է. Ոստիկանների նետած նռնակը պայթել էր նրա ոտքերի մոտ 06/25/2024   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ-ի մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ժամանակ «News.am» լրատվական կայքի օպերատոր Վազգեն Եթումյանը դեռևս գտնվում է համալսարանական առաջին հիվանդանոցում։
Լրատվական կայքի խմբագիր Անահիտ Սարգսյանից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ Վազգենի մոտ ախտորոշվել է բաց, չտեղաշարժված կոտրվածք և բաց մեկ այլ վերք՝ լուսաձայնային նռնակից առաջացած։
Խաղաղ հավաքի մասնակիցների նկատմամբ ոստիկանական ուժերի կողմից արձակված լուսաձայնային նռնակը պայթել է օպերատորի ոտքերի մոտ։ Այս պահին նա կարողանում է շարժվել քայլակով՝ առանց կոտրված ոտքը գետնին դնելու, բայց վերքը դեռ բուժման կարիք ունի, նա պարբերաբար ջերմում է և, բժիշների որոշմամբ, առաջիկա մեկ շաբաթը ևս նա կմնա իրենց հսկողության տակ՝ համալսարանական թիվ 1 հիվանդանոցում։
Բարեբախտաբար՝ Վազգեն Եթումյանի արյան լաբորատոր ստուգումը ցույց է տվել, որ վարակ չի տարածվել, ինչից բժիշկները եզրակացնում են, որ նրա ջերմելու պատճառը ոտքին առաջացած հեմատոման է։
12:41 25/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսաձայնային նռնակի հետևանքով ձեռքի դաստակը կորցրած Եսայի Քարամյանի երկրորդ վիրահատությունը նախատեսված է վաղը․ նա արդեն տուժող է ճանաչվել
12:05 25/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՕրենքով սահմանված կարգով ընթացք կտրվի․դատախազությունը՝ «Միասին» շարժման ներկայացրած հաղորդման մասին
07:45 25/06/2024  |  ՄամուլԱյս պահին գործ ունենք դինամիկայի որոշակի փոփոխության հետ. «Փաստ»
21:38 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք էր այդ դիմակահանդեսն անել` ուղերձ տալոլ արցախցիներին. Բագրատ Սրբազանը` Արցախի ներկայացուցչության դարպասները կոտրելու մասին
21:30 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱսֆալտի վրայով էլ կքայլենք, գրունտային ճանապարհով էլ կգնանք, ճահիճների միջով էլ, բայց դա մեր ընտրած ճանապարհն է. Բագրատ սրբազան
21:18 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյստեղ քաղականության հարց չէ, այլ մեր էության հարցն է. Աննա Մայիլյան
19:57 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՃտերի մասին պատմությունը գիտե՞ք. Բագրատ սրբազան
11:02 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր` հունիսի 23-ին, ժամը 19:00-ին` նոր կոնցեպտով Հավաք Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում
10:10 23/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի տարբեր հատվածներում հայտնվել են «Սրբազան պայքար» գրությամբ թռուցիկներ ու պաստառներ

Пострадавший на Баграмяна оператор все еще в больнице, брошенная полицейскими светошумовая граната взорвалась у его ног 06/25/2024 16:17 | Лента новостей
Оператор сайта "News.am" Вазген Етумян, пострадавший в ходе акции протеста у здания парламента Армении 12 июня, все еще находится в Первой университетской больнице.
Как сообщила "ФактИнфо" редактор новостного сайта Анаит Саркисян, у Вазгена диагностировали открытый перелом без смещения и еще одну открытую рану от светошумовой гранаты.
Примененная полицией против участников мирного собрания светошумовая граната взорвалась возле ног оператора. На данный момент он может передвигаться с помощью ходунков, не ставя сломанную ногу на землю. Однако он все еще нуждается в лечении из-за раны. У него периодически наблюдается повышенная температура. По решению врачей, он еще одну неделю останется под наблюдением медиков в Университетской больнице №1.
К счастью, лабораторный анализ крови Вазгена Етумяна не выявил заражения. Исходя из этого, врачи пришли к заключению, что причина повышенной температуры - образовавшаяся на ноге гематома.