Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի շրջանակում Սուրեն Պապիկյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել 05/29/2024   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 29-ին Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի աշխատանքների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպումներ է ունեցել ԵՄ ԱԳԵԾ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Չարլզ Ֆրիզի, ԵՄ քաղաքական ու անվտանգության կոմիտեի նախագահող Դելֆին Պրոնկի և ԱԳԵԾ Արևելյան Եվրոպայի, Ռուսաստանի, Միջին Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության ու ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթի հետ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաև  տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը:
21:12 20/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊապիկյանն այցելել է մարտական հերթապահություն իրականացնող գումարտակներից մեկի մշտական տեղակայման վայր
17:31 17/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հետևել է զինված ուժերում ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների գործնական փուլի ընթացքին
22:30 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու սահմանադրականությանն այլընտրանք չկա. Սուրեն Պապիկյան

Сурен Папикян проводит встречи на полях Шуманского форума по безопасности и обороне 05/29/2024 16:39 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян провел встречи с заместителем генерального секретаря ЕСВС ЕС Чарльзом Фризом, председателем комитета по политическим вопросам и безопасности ЕС Дельфинօм Пронк и управляющим директором ЕСВС по Восточной Европе, России, Средней Азии, региональному сотрудничеству и вопросам ОБСЕ Михаэлем Зибертом. Встреча прошла 29 мая на полях Шуманского форума по безопасности и обороне.
Как сообщает пресс-служб оборонного ведомства Армении, были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-ЕС в сфере обороны, а также вопросы, касающиеся региональной безопасности.