Այսօր հանրահավաք չի լինելու. Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ Սարդարապատում հավաքի մասնակիցները վերադառնում են Երևան 05/28/2024   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սարդարապատում ուխտագնացության մասնակիցները Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ ավտոերթով վերադառնում են Երևան։
Սրբազանն իր ելույթում հայտնեց, որ այսօր հանրահավաք չի լինելու։ «Միասին կգնանք Հանրապետության Հրապարակ, կհայտարարվի անլիքների մասին և կարճ ժամանակով ամեն մարդ կվերադառնա իր անձնական տուն՝ անանձնական տնից։ Մարդիկ կան ամբողջ գիշեր նստել են, բայց մարդկայնորեն կարիք ունենք նաև հանգստանալու»,-ասաց Սրբազանը։

Митинга сегодня не будет: участники собрания во главе с архиепископом возвращаются из Сардарапата в Ереван 05/28/2024 13:09 | Лента новостей
Участники паломничества в Сардарапат во главе с архиепископом Багратом Галстаняном возвращаются в Ереван.
Как заявил архиепископ в своем выступлении, сегодня митинга не будет. "Мы только направимся на площадь Республики, объявим о наших дальнейших шагах и ненадолго каждый из участников вернется домой. Есть люди, которые просидели всю ночь, и нуждаются в отдыхе", - сказал архиепископ.