«ՀայաՔվե» նախաձեռնության խորհրդի անդամները Բագրատ արքեպիսկոպոսի հետ քննարկել են շարժման ռազմավարությունը 05/16/2024   10:44  |  Քաղաքական
Մայիսի 15-ին «ՀայաՔվե» նախաձեռնության խորհրդի անդամներ Ավետիք Չալաբյանը, Մենուա Սողոմոնյանը և Վահե Դարբինյանը հանդիպել են «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման և ՀԱԵ Տավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի հետ: Այս մասին ասվում է «ՀայաՔվե» նախաձեռնության խորհրդի տարածած հայտարարության մեջ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Շարժման ռազմավարությանը, ինչպես նաև` Շարժմանը «ՀայաՔվեի» ներգրավվածությանն ու մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:
«ՀայաՔվե» նախաձեռնությունը Շարժման առաջին իսկ օրվանից աջակցել է նրա նպատակներին և կշարունակի իր նպաստը բերել խաղաղ և սահմանադրական ճանապարհով Հայաստանում նոր` ազգային իշխանություն ձևավորելու` Շարժման հռչակած նպատակին:
08:26 16/05/2024  |  ՄամուլԻշխանությունը սարսափած է արքեպիսկոպոս Գալստանյանի առաջնորդած պայքարից․ «Հրապարակ»
08:20 16/05/2024  |  ՄամուլԼուծում՝ երկու քայլից․ «Հրապարակ»
18:51 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատ Սրբազանն արձագանքել է իր հետ ողջագուրվելու համար վաստակավոր բժշկին աշխատանքից ազատելու դեպքին
18:46 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍEBRD միջազգային ֆորումի մասնակիցներն ապշած են ոստիկանական ուժերի կենտրոնացման աստիճանից
17:08 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍա նշանակում է վախ. Շարժման առաջնորդը շնորհակալություն է հայտնել ոստիկաններին՝ ճանապարհները փակելու համար (տեսանյութ)
16:40 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները ծեծելով և բիրտ ուժ կիրառելով բերման են ենթարկում քաղաքացուն
16:32 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տանիքին դիպուկահարներ են նկատվել

Члены инициативы "Айякве" обсудили с архиепископом Багратом Галстаняном стратегию движения 05/16/2024   10:54  |  Лента новостей
Члены совета инициативы "Айякве"Аветик Чалабян, Менуа Согомонян и Ваге Дарбинян 15 мая встретились с лидером движения "Тавуш во имя Родины", предстоятелем Тавушской епархии Аемянской Апостольской церкви архиепископом Багратом Галстаняном. Об этом говорится в заявлении совета инициативы "Айякве".
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные со стратегией движения, а также участием "Айякве" в движении.
Инициатива "Айякве" поддержала цели движения с самого первого дня и будет и дальше способствовать достижению заявленной цели движения по формированию нового национального правительства в Армении мирным и конституционным путем.