Ոստիկանը գոռում է, բայց քաղաքացուց է պահանջում հանգիստ խոսել. փակ է Երեւան-Սեւան ճանապարհը 04/26/2024   16:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին լարված վիճակ է Երեւան-Սեւան մայրուղու Հրազդանի հատվածում. մի խումբ քաղաքացիներ իրենց անհամաձայնությունն են հայտնել Նիկոլ Փաշինյանի անօրինական սահմանազատման գործընթացի դեմ՝ փակելով ճանապարհը։
Ոստիկանների նյարդերը տեղի են տալիս, որոնք, օգտվելով ոստիկանի համազգեստ կրելու հանգամանքից, գորգոռում են քաղաքացիների վրա ու դեռ քաղաքացիներին մեղադրում գոռալու մեջ։
18:09 25/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները Տավուշում խոչընդոտել են լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը. հարվածել ու գցել լրագրողի հեռախոսը.հայտարարություն
17:52 25/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևան քաղաքի կենտրոնում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ ոստիկանին հարվածելու կասկածանքով ձերբակալվել է կին քաղաքացի
15:21 19/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇենգավիթի քննչական քննչական բաժնում անձի խոշտանգման վերաբերյալ տեղեկությունները իրականությանը չեն համապատասխանում․ ՔԿ
13:36 19/04/2024  |  ՄեկնաբանությունԽոշտանգման հետևանքները՝ Շենգավիթի քննչական բաժնում․ փաստաբանն ահազանգում է
17:38 18/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու տարբերակ կա. ոստիկանությունը կամ հանցակից է, կամ անձեռնհաս. Կարապետյանց
17:54 12/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշվել է ութ ծառայողի նկատմամբ կիրառել «Ոստիկանությունից ազատում» կարգապահական տույժը. կայացել է ՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովի նիստը
15:50 06/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության Մասիսի բաժնում խոշտանգման դեպքի վերաբերյալ քրեական վարույթով երկու անձ տուժող է ճանաչվել

Участники акции протеста в Армении перекрыли Севанскую трассу, между ними и полицейскими произошла перепалка(ВИДЕО) 04/26/2024   17:53  |  Лента новостей
Напряженная ситуация сложилась в эти минуты на трассе Ереван-Севан, в районе Раздана. Группа граждан перекрыла дорогу, тем самым выражая свое несогласие с действиями правительства Пашиняна, расценивая их как односторонние территориальные уступки Азербайджану, а проходящий в Тавуше процесс делимитации как незаконный.
Полицейский потребовал, чтобы протестующие покинули проезжую часть дороги и выполнили его законное требование. В ответ один из протестующих попросил сослаться на закон, запрещающий ему выражать свой протест. Между участником акции и полицейским произошла перепалка.
В ответ на это полицейский стал кричать на демонстранта, при этом обвиняя своего визави в том, что тот повысил на него голос.