Ոստիկանական բռնության հետևանքով գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը շարունակում է հոսպիտալացված մնալ․ նրա վիճակը միջին ծանրության է գնահատվում 04/24/2024   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ Տավուշում բերման ենթարկված գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը շարունակում է գտնվել հիվանդանոցում։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։ Մախսուդյանն ունի գլխուղեցի ցնցում և ձեռքի վնասվածք։
Գնդապետ Մախսուդյանը վնասվածքները ստացել է երեկ՝ Տավուշում ոստիկանների կողմից բերման ենթարկվելու ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ տավուշցիները խաղաղ ակցիաներ են իրականացնում՝ ընդդեմ Տավուշի գյուղերը Ադրբեջանին հանձնելու իշխանությունների գործողությունների։
Տավուշցիները երեկ փակել են դեպի Բագրատաշեն տանող ճանապարհը։ Ոստիկանությունը ուժի կիրառմամբ բերման է ենթարկել խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին։
Բերման է ենթարկվել մոտ 9 քաղաքացի, սակայն ոստիկանությունն առ այս պահը հստակ տեղեկություն չի հայտնում, թե ինչ հիմքով են բերման ենթարկել նրանց։ Նրանց մի մասն արդեն ազատ է արձակվել, սակայն հատկանշական է, որ բերման ենթարկված անձանցից քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանին ձերբակալելու որոշում է կայացվել, նրան տեղափոխել են Երևանի քննչական բաժին։
Բերման ենթարկվածների թվում, ինչպես արդեն նշեցինք, նաև գնդապետ Մախսուդյանն է եղել, ում նկատմամբ, ըստ ականատեսների, բռնություն է կիրառվել հենց ոստիկանների կողմից։
«Փաստինֆո»-ն առ այս պահը Քննչական կոմիտեից ևս որևէ պարզաբանում չի ստացել՝ արդյո՞ք քրեական վարույթ նախաձեռնվել է, թե ոչ՝ գնդապետի նկատմամբ բռնության համար։ Ինչպես նաև՝ պաշտոնական որևէ տեղեկություն չի ստացվել՝ կապված Սուրեն Պետրոսյանի ձերբակալման հետ։
23:53 23/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳնդապետ Միհրան Մախսուդյանի նկատմամբ բիրտ ուժ է գործադրվել. նա տեղափոխվել է հիվանդանոց
18:06 23/04/2024  |  Սոցիալական ցանցերԱդրբեջանական զորքն, առանց մեկ կրակոցի, արդեն տեղավորվում է տասնամյակներով կառուցված և անառիկ պահված Տավուշի մեր դիրքերում. Վրթանեսյան
16:01 23/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈսկեպարը կդառնա անկլավ․ համայնքի վարչական ղեկավար
15:53 23/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՏավուշի շարժումը տարածում է ստանում. Արամ Նիկոլյանը եւս միացել է
14:22 23/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈր մեկդ մասնակից եղաք էդ հակահայ, գործին, իմ ամենամտերիմ գործընկերն էլ լինեք, դառնալու եք իմ ամենաոխերիմ թշնամին. Գեոդեզիստի կոչը գործընկերներին

Полковник запаса Мигран Махсудян все еще остается в больнице после жесткого задержания в ходе акции протеста 04/24/2024   13:07  |  Лента новостей
Полковник запаса Мигран Махсудян, которого накануне подвергли приводу в Тавуше, продолжает оставаться в больнице. По сведениям "ФактИнфо", его состояние оценивается как средней тяжести. У Махсудяна выявили сотрясение мозга и травму руки.
Полковник Махсудян получил травмы вчера при производстве привода полицейскими в ходе акции протеста.
Напомним, жители Тавушской области Армении проводят акции против действий властей по сдаче сел Азербайджану.
Жители Тавуша вчера перекрыли дорогу, ведущую к КПП "Баграташен". Полиция с применением силы подвергла приводу участников протестной акции.
Приводу были подвергнуты 9 граждан, однако до сих полиция не предоставила внятной информации относительно оснований их привода. Часть участников акции была отпущена на свободу, однако примечательно, что было  принято решение о задержании политолога Сурена Петросяна, который был среди доставленных в отдел. Его перевели в следственный отдел Еревана.
В числе подвергнутых приводу, как уже было отмечено, был также полковник Махсудян, в отношении которого, по словам очевидцев, было применено насилие со стороны полицейских
"ФактИнфо" до сих пор не удалось получить каких-либо пояснений от СК, в частности, ответа на вопрос, инициировано ли уголовное производство по инциденту с применением насилия в отношении полковника. Нет также официальной информации, связанной с задержанием Сурена Петросяна.