Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազին 04/23/2024   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություններին, մասնավորապես՝ պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու ՀՀ զինված ուժերում ընթացող լայնածավալ բարեփոխումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Папикян обсудил с делегацией Сената Франции сотрудничество в области обороны и вопросы региональной безопасности 04/23/2024   12:08  |  Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян 23 апреля принял делегацию, возглавляемую руководителем группы дружбы Франция-Армения Сената Франции Жильбером-Люком Девиназом.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, во встрече также участвовал Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в РА Оливье Декоттиньи.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-французских отношений, в частности сотрудничества в области обороны.
Обсуждены также вопросы региональной безопасности и широкомасштабных реформ, проводимых в Вооруженных силах РА.