ՀՀ ԱԺ-ում Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ քննարկվել է տարածքային և տեղական պաշտպանությանը վերաբերող մի շարք կարևոր օրենսդրական նախագծեր 03/13/2024   15:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ս.թ. մարտի 13-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում ՀՀ պաշտպանության նախարարության գործընկերների հետ` ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են կառավարության կողմից առաջարկվող ոլորտին վերաբերող մի շարք կարևոր օրենսդրական նախագծեր, որոնք առնչվում են տարածքային և տեղական պաշտպանությանը, ինչպես նաև այդ ամենում հասարակության ներգրավածությանը:

В парламенте Армении рассказали, что обсуждали в ходе рабочей дискуссии с участием министра обороны 03/13/2024   16:05  |  Лента новостей
13 марта текущего года под руководством председателя постоянной комиссии НС РА по вопросам обороны и безопасности Андраника Кочаряна состоялось рабочая дискуссия с коллегами из министерства обороны во главе с министром обороны РА Суреном Папикяном. Об этом сообщили в парламентской комиссии.
На встрече обсуждался ряд  предлагаемых правительством важных законодательных проектов, касающихся территориальной и местной обороны, а также привлечения общественности к участию во всем этом.