Ամբողջ Հայաստանն է խոսում, որ գալիս է. Ոսկեպար համայնքի ղեկավարը՝ Փաշինյանի այցի մասին 04/17/2024   11:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այս պահն մեկնում է Ոսկեպար։ Շրջանառվող այս տեղեկությունը ճշտելու համար «Փաստինֆոն» կապ հաստատեց Ոսկեպարի վարչական ղեկավար Իշխան Աղաբալյանի հետ։
Նա նշեց, որ շատ զբաղված է ու խոսելու ժամանակ չունի. «Ամբողջ Հայաստանն է խոսում, որ գալիս է, հիմա հավաքված ենք, չեմ կարող խոսել»։
Հատկանշական է, որ ոսկեպարցիների մեծ մասը տեղյակ չէ Փաշինյանի այցի մասին։
Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ինքև ևս տեղեկություն չունի։ «Գող-գող գալիս- գնում են, տեղյակ չեմ, այս պահին Իջևանում եմ, անցած անգամ էլ տեղյակ չեմ եղել»,- ասաց նա։
Ոսկեպարի բնակիչ գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը ևս հայտնեց, որ տեղյակ չէ Փաշինյանից այցից։ «Գալիս է իր համախոհների հետ հանդիպի, գնա, ինձ էլ չեն ասել, որ նման հանդիպում կա։ Հիմա գնում եմ՝ տեսնեմ որտեղ է այդ հանդիպումը»։
20:42 16/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈսկեպարցիները պետական դավաճանության կասկածով դիմում կներկայացնեն Գլխավոր դատախազություն
08:15 16/04/2024  |  ՄամուլՈսկեպարի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու տեսահոլովակը 2 միլիոնից ավելի դիտում է ունեցել․ «Հրապարակ»

"Вся Армения говорит, что он едет": глава села Воскепар о визите Пашиняна 04/17/2024   11:56  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отправляется в Воскепар. За уточнением достоверности появившейся информации "ФактИнфо" обратилось к руководителю администрации села Воскепар ИшхануАгабаляну.
Глава сельской администрации отметил, что он очень занят, ему некогда. "Вся Армения говорит, что он едет. Мы собрались, говорить не могу", - сказал он.
Примечательно, что большинство жителей Воскепара не знало о визите Пашиняна.
Глава Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян в беседе с "ФактИнфо" заявил, что он тоже не располагает сведениями.
"Тайком приезжает, тайком уезжает. Я не знаю, он сейчас в Иджеване или нет. Я в прошлый раз тоже был не в курсе", - сказал он.
Житель села Воскепар полковник Мигран Махсудян тоже заявил, что не владеет информацией о визите Пашиняна. "Едет на встречу со своими сторонниками. Мне тоже ничего не говорили о подобной встрече. Сейчас я диу выяснять, где пройдет эта встреча", - заявил он.