ՔՊ պատգամավորի հետ տրանսպորտում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից քաղաքացին ձերբակալվել է 04/16/2024   10:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում իրականացվում է քննություն՝ ապրիլի 15-ին Երևան քաղաքում, հասարակական տրանսպորտում կատարված առերևույթ խուլիգանության դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեն։
2024թ․ ապրիլի 15-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից ստացվել է հաղորդում այն մասին, որ նույն օրը, ժամը 14.10-ից մինչև 14.30-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտա-Ագաթանգեղոս փողոց ընկած հատվածում, երթուղային տրանսպորտում, անհայտ անձը վիրավորական արտահայտություններ է արել և հնչեցրել սպառնալիքներ ԱԺ պատգամավոր Հ․ Ասլանյանի հասցեին՝ իրեն թույլ տալով հակահասարակական վարքագիծ, կոպտորեն խախտելով հասարակական կարգը, ինչպես նաև հասարակական վայրում կատարել է քաղաքական ուժի նկատմամբ թշնամանք տարածող արտահայտություններ։
Ստացված հաղորդման հիման վրա, նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ ծանր հանցագործություններ քննության բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթը:
Ապրիլի 15-ին` ժամը 17:15-ին, վերոնշյալ խուլիգանական արարքներն առերևույթ կատարելու կասկածանքով Ոստիկանություն է տարվել Երևան քաղաքի բնակիչ Ս․ Վ․-ն, ով նույն օրը ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմին:
Որոշում է կայացվել հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով Ս․ Վ․-ին ձերբակալելու մասին:
07:40 16/04/2024  |  ՄամուլՊատգամավորին ստիպեցին «փոշմանել». «Ժողովուրդ»
17:47 15/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Ասլանյանին «հակահայ վիժվածք» անվանած երիտասարդը ձերբակալվել է
16:03 15/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հակահայ վիժվածք», «Մի խփի, արա»․ծեծկռտուք՝ Հակոբ Ասլանյանի և քաղաքացու մասնակցությամբ
16:20 09/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում տրանսպորտի ուղեվարձը նախատեսում են դարձնել 200 դրամ. վատ կառավարման խնդիրը ջարդում են ժողովրդի գլխին. Մեսրոպ Մանուկյան
15:36 19/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ24 ժամվա ընթացքում հանրային տրանսպորտից անսահմանափակ օգտվել 400 դրամով.նոր նախագիծ է դրվել շրջանառության մեջ
17:17 15/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ2023թ․ տրանսպորտային անվտանգության բնագավառում իրականացված ստուգումների և դրանց արդյունքների վերաբերյալ վիճակագրություն
23:32 06/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր նախագիծ՝ տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգի ամբողջական ներդրումն ապահովելու համար
17:09 06/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Գրիգորյանը պնդում է՝ 2013-2015թթ. չի պայքարել տրանսպորտի թանկացման դեմ, այլ որ դա անում են՝ առանց որակը բարձրացնելու

СК Армении сообщил о задержании мужчины, оскорбившего депутата от ГД Акопа Асланяна в общественном транспорте 04/16/2024   10:45  |  Криминальная хроника
В отделе по тяжким преступлениям СУ СК РА по Еревану проводится расследование для выяснения обстоятельств предполагаемого хулиганства, совершенного 15 апреля в Ереване в общественном транспорте. Об этом сообщает СК Армении.
15 апреля текущего года из полиции поступило сообщение о том, что в тот же день в маршрутном транспорте неизвестный оскорбительно выражался и озвучивал угрозы в адрес депутата НС Акопа Асланяна, позволив себе антиобщественное поведение, грубо нарушив общественный порядок, а также в общественном месте позволил себе высказывания, разжигающие враждебность к политической силе.
Сообщается, что инцидент произошел в промежутке  с 14:10 до 14:30 на участке между проспектом Аршакуняц и улицей Агатангехос в Ереване.
На основе поступившего сообщения в тот же день в СК было инициировано уголовное производство по ч.1 ст. 297 УК РА.
15 апреля в 17:15 по подозрению в совершении вышеуказанных хулиганских деяний в полицию был доставлен житель города Еревана С. В., который в тот же день был представлен в орган, осуществляющий производство. Принято решение о его задержании на основе непосредственно возникшего обоснованного подозрения в совершении преступления. Предварительное расследование продолжается.