Փաշինյանն ու Պուտինը կկարողանան անձամբ քննարկել երկրների հարաբերություններում առկա խնդիրները. Պեսկով 04/10/2024   15:04  |  Քաղաքական
Տեսանելի ապագայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան անձամբ քննարկել երկու երկրների հարաբերությունների բոլոր հարցերը։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք հուսով ենք, որ տեսանելի ապագայում հնարավորություն կլինի առաջնորդներին անձամբ քննարկել նման հարցեր, եթե դրանք լինեն օրակարգում», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Նշենք, որ ԱԺ-ում այսօր իր ելույթի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը ոչ մի սխալ քայլ չի արել Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում, մինչդեռ հակառակ դեպքերը, ցավոք սրտի, բազմաթիվ են։
14:57 10/04/2024  |  ՔաղաքականԵլնում ենք նրանից, որ Հայաստանի հետ մեր երկկողմ հարաբերությունների դժվար պահերը լուծում կգտնեն երկխոսության շրջանակներում. Պեսկով
14:57 05/04/2024  |  ՔաղաքականԿրեմլը Փաշինյանի կողմից այսօր չլսեց անդրատլանտյան ինտեգրման թեման քննարկելու մտադրության մասին. Պեսկով
12:54 26/03/2024  |  ՔաղաքականՀայաստանի հետ հարաբերությունները նույնիսկ ավելին են, քան եղբայրականը, բայց դրանք բարդ շրջան են ապրում. Պեսկով
15:15 22/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը պարզաբանել է՝ ինչ նկատի ուներ՝ ասելով, որ Ռուսաստանը պատերազմի մեջ է

Пашинян и Путин смогут лично обсудить имеющиеся вопросы в отношениях стран - Песков 04/10/2024   14:36  |  Политика
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян в обозримой перспективе смогут лично обсудить все вопросы, имеющиеся в отношениях двух стран. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, отвечая на вопрос ТАСС.
"Мы надеемся, что в обозримой перспективе представится возможность лично обсудить лидерам такие вопросы, если они стоят на повестке дня", - приводит агентство слова представителя Кремля.
Ранее премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что "Армения в отношениях с Россией не сделала ни одного неверного шага, однако отметил, что обратные случаи, к сожалению, многочисленны".Пашинян высказался об отношениях с Россией
14:29 10/04/2024  |  ПолитикаВ Кремле исходят из того, что все сложные моменты в отношениях Армении и РФ будут находить свое разрешение в рамках диалога