Նախնական տվյալներով «Կրոկուս Սիթի հոլ» համերգասրահում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդ․ ՌԴ ՔԿ 03/23/2024   08:11  |  Արտակարգ պատահարներ
ՌԴ Քննչական կոմիտեի վերջին տվյալներով Մոսկվայի մարզի «Կրոկուսի Սիթի Հոլլ»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետեւանքով զոհվել է առնվազն 60 մարդ, սակայն գերատեսչությունում նշել են, որ այդ թիվը դեռ կարող է աճել:
Առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն հայտնել է, որ հոսպիտալացվել է 115 մարդ, որոնցից 5 – ը երեխաներ են, 60 մեծահասակ և մեկ երեխա ՝ ծանր վիճակում:
Հարուցվել է քրեական գործ ՝ ահաբեկչության դեպքի առթիվ ։
23:47 22/03/2024  |  Միջազգային լրահոս«Կրոկուս Սիթի Հոլի» 5 աշխատակիցների ձերբակալել են ահաբեկչությունից հետո
22:49 22/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկալկովան «Կրոկուս Սիթի Հոլում» տեղի ունեցածը ահաբեկչություն է անվանել
22:31 22/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՇուրջ 100 մարդ դուրս է բերվել «Կրոկուս Սիթի Հոլ»-ի նկուղից․ մի մասը հրդեհի պատճառով չի կարողանում դուրս գալ շենքից
15:14 21/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԵկատերինբուրգում տղամարդ է ձերբակալվել զորամասերից մեկում ահաբեկչություն նախապատրաստելու համար
13:56 16/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ում ահաբեկչություն է կանխվել. թիրախը երկաթուղին է եղել
20:22 08/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԲեռլինում նախկին ահաբեկչուհուց մեկ կիլոգրամ ոսկի եւ նռնականետ են առգրավել
16:05 08/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ում գտնվող իր քաղաքացիներին ԱՄՆ-ն կոչ է արել առաջիկա 48 ժամվա ընթացքում խուսափել մարդաշատ վայրերից. Հնարավոր են ահաբեկչություններ
17:03 07/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԳրոհայինները հարձակում էին նախապատրաստում Մոսկվայում սինագոգի վրա
14:47 05/02/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՈւկրաինայից ՌԴ առաքվող պայթուցիկ բեռներն առգրավվել են Վրաստանում. կասկածյալների թվում 2 հայեր են.մանրամասներ
13:22 05/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ահաբեկչություն են կանխել

В результате теракта в Crocus City Hall в Подмосковье погибли более 60 человек - СК РФ 03/23/2024   10:25  |  Международные новости
Следственный комитет России заявил, что в результате теракта в Crocus City Hall в Красногорске Московской области погибли более 60 человек, передает Интерфакс.
"Производится осмотр тел погибших. Предварительно установлено, что погибших в результате теракта более 60 человек. К сожалению, количество жертв может увеличиться", - сообщили в ведомстве.
Там добавили, что на месте преступления изымаются вещественные доказательства, в том числе оружие и боеприпасы.
"Назначаются и уже проводятся все необходимые экспертизы, в том числе генетические, баллистические, дактилоскопические", также изымаются и изучаются записи с камер видеонаблюдения, сообщили в СКР
18:03 26/09/2022  |  Международные новостиЧисло погибших при стрельбе в ижевской школе увеличилось до 15 человек
13:29 26/09/2022  |  Международные новостиЧисло погибших в результате стрельбы в школе Ижвеска выросло до 13 человек, среди них 7 детей
12:32 26/09/2022  |  Международные новости6 человек погибли и 20 пострадали в результате стрельбы в школе Ижевска
17:05 07/12/2021  |  Международные новостиМужчина устроил стрельбу в МФЦ в Москве, погибли два человека
13:57 08/06/2021  |  Международные новостиНеизвестный открыл стрельбу у школы под Волгоградом, есть раненые
17:56 12/05/2021  |  Международные новостиВ СК России рассказали о диагнозе студента, устроившего стрельбу в школе в Казани