Մասկի- շոուի հերթական թիրախը Վազգեն Սաղաթելյանն է՞ 03/22/2024   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նարեկ Սամսոնյանին մեղսագրվող համացանցային խուլիգանության գործով իրավապահները նախատեսում են «Մասկի-շոու» օպերացիա կիրառել նաեւ Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ։
Ինչպես հայտնել ենք՝ Սամսոնյանն այսօր բերման է ենթարկվել դիմակավորված անձանց կողմից՝ բռնության գործադրմամբ։ Նրան մեղսագրում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերը (խուլիգանությունը, որն իրականացվել է մի խումբ անձանց կողմից՝ տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով )։ Ըստ փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանի, խոսքը գնում է «Իմնեմնիմի» փոդքասթում հնչեցրած մտքերի մասին։ Նկատենք, որ այս հաղորդումը Նարեկը վարում է Վազգեն Սաղաթելյանի հետ, իսկ մեղսագրված հոդվածն էլ վերաբերում է «խմբակային համացանցային խուլիգանությունը»։ Հետեւաբար, շատ հավանական է, որ հաղորդման մյուս հեղինակի նկատմաբ եւս դրսեւորվի այդ վայրագությունը։
Պատճառը պարզ է՝ հավատարիմ իրենց որդեգրած քաղաքականությանը, իշխանությունները որոշել են մի քանի ակտիվ տեսարաններ ապահովել՝ սահմանամերձ գյուղերը հանձնելու գործընթացից ուշադրությունը շեղելու համար, իսկ դատախազաքննչական մարմինները լուռ ծառայում են։

Мишенью очередного маски-шоу вслед за Нареком Самсоняном может стать Вазген Сагателян 03/22/2024   14:42  |  Лента новостей
Правоохранители по делу об интернет-хулиганстве, инкриминируемом Нареку Самсоняну, планируют провернуть операцию в стиле "маски-шоу" и в отношении Вазгена Сагателяна.
Как уже ранее сообщало агентство, сегодня лица в масках с применением грубой силы подвергли приводу Самсоняна. Ему инкриминируют пп. 1 и 3 ч.2 ст. 297 УК РА(хулиганство, совершенной  группой лиц с использованием информационных или коммуникационных технологий). По словам адвоката,  речь идет о мыслях, озвученных в подкасте "Имнемними". Отметим, что упомянутую программу Нарек ведет вместе с Вазгеном Сагателяном, а инкриминируемая ему статья касается "интернет-хулиганства, совершенного группой лиц". Следовательно, весьма вероятно, что с другим автором передачи поступят столь же жестко.
Причина в том, что верные своей политике власти решили устроить зрелищные шоу, чтобы отлечь внимание общественности от процесса сдачи приграничных сел, а органы прокуратуры и следственные органы молча им служат.