Նարեկ Սամսոնյանի ձերբակալության կադրերը հիշեցնում են «ծանր հանցագործ-ռեցիդիվիստի վնասազերծում» 03/22/2024   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության ծառայողները հասարակական գործիչ Նարեկ Սամսոնյանին բերման են ենթարկել՝ ուժ կիրառելով։ Ասել է թե՝ «վնասազերծել են ծանր հանցագործ-ռեցիդիվիստի»։ Համացանցում հայտնվել են կադրերը, որում արձանագրվել է, թե ինչպես են մի խումբ ոստիկաններ մոտենում Սամսոնյանին, մի քանի հոգով գետնին պառկեցնում նրան, ապա՝ ձեռնաշղթաներ հագցնում։
Մինչդեռ, նրան մեղսագրվում է համացանցային խուլիգանություն։ Թերեւս, ըստ փաստաբանի, խոսվքը գնում է «Իմնեմնիմի» փոդքասթում հնչեցրած մտքերի մասին։

Кадры задержания Нарека Самсоняна напоминают "обезвреживание тяжкого преступника-рецидивиста" 03/22/2024   13:35  |  Лента новостей
Сотрудники полиции подвергли приводу общественного деятеля Нарека Самсоняна с применением грубой силы, что больше напоминало "обезвреживание тяжкого преступника-рецидивиста".
В Сети появились кадры, на которых запечатлено, как несколько полицейских подходят к Самсоняну, валят его на землю и надевают на него наручники.
Между тем его обвиняют в хулиганстве в сети. По всей вероятности, по словам адвоката, речь идет  мыслях, озвученных в подкасте «Имнемними»