Թուրքիայում հերթական ֆուտբոլային հանդիպումն է ավարտվել զանգվածային ծեծկռտուքով 03/18/2024   13:06  |  Մարզական
Թուրքիայի առաջնության Ստամբուլի «Ֆեներբախչեի» և Տրապիզոնի «Տրաբզոնսպորի» միջև հանդիպման ավարտից հետո ֆուտբոլիստների և երկրպագուների մասնակցությամբ զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել։ Խաղի արդյունքներից դժգոհ երկրպագուները ներխուժել են խաղադաշտ ու հարձակվել մարզիկների վրա, վերջիններս էլ հակահարված են տվել։
Հանդիպումն ավարտվել է 2։3 հաշվով՝ հօգուտ ստամբուլցի հյուրերի։ Եզրափակիչ սուլիչից հետո ֆուտբոլիստները սկսել են տոնել հաղթանակը, սակայն ուրախությունը կարճ է տևել։ Մի քանի վայրկյան անց զայրացած երկրպագուները վազել են նրանց մոտ և որոշել տեր կանգնել իրենց սիրելի ակումբին և ծեծի ենթարկել Ֆեներբախչեի խաղացողներին: Հաղթողները ստիպված են եղել կատաղած ամփոխից թաքնվել հանդերձարանում։
Թուրքիայի ֆուտբոլի առաջնության հանդիպումները հաճախ ավարտվում են հարձակումներով: Նախորդ անգամ բռունցքով հարված էր ստացել մրցավար Հալիլ Ումութ Մելերը, որի մրցավարությունը չբավարարեց մայրաքաղաքային «Անկարագուչու» թիմի նախագահին։ Մրցավարը հայտնվել է հիվանդանոցում, իսկ ակումբի նախագահը կորցրել է պաշտոնը։
14:34 15/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի ափերի մոտ խորտակվել է միգրանտներ տեղափոխող նավ. Զոհերի թիվը հասել է 14-ի
15:48 14/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում ռազմա-​​ուսումնական ինքնաթիռ է կործանվել
15:47 11/03/2024  |  ՏնտեսությունԹուրքական լիրան գրանցել է պատմական մինիմումի նոր թարմացում
12:41 10/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում ընտրություններից առաջ ահաբեկչություններ նախապատրաստելու մեջ կասկածվող 33 մարդ է ձերբակալվել

Очередное побоище произошло на матче чемпионата Турции по футболу 03/18/2024   11:41  |  Международные новости
Массовая драка с участием футболистов и болельщиков произошла после окончания матча между стамбульским "Фенербахче" и трабзонским "Трабзонспор" в рамках чемпионата Турции, передает Life.ru. Недовольные итогами игры фанаты вышли на поле и атаковали спортсменов, но те дали отпор.
Встреча завершилась со счётом 2:3 в пользу гостей из Стамбула. После финального свистка футболисты принялись праздновать победу, однако радость оказалась недолгой. Спустя считаные секунды к ним выбежали разъярённые болельщики, которые решили заступиться за любимый клуб и поколотить игроков "Фенербахче". Спасаться от толпы победителям пришлось в раздевалке.
Матчи чемпионата Турции по футболу нередко заканчиваются рукоприкладством. В прошлый раз синяк под глазом получил арбитр Халил Умут Мелер, судейство которого не удовлетворило президента столичной команды "Анкарагюджю". Судья угодил в больницу, а руководитель команды лишился должности.