Եթե Հայաստանը սպառնալիքի տակ չլիներ, այս քննարկումների կարիքը չէինք ունենա․ Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարար 02/23/2024   12:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք Ֆրանսիան ենք և թույլ չենք տա մեզ վախեցնել, որովհետև ինչ-որ մարդիկ տրոլլների ֆերմաների կամ սոցցանցերի թիկունքում ինչ-որ հարձակումներ են գործում Ֆրանսիայի դեմ։ Մենք այդ ամենի միջով անցել ենք։ Վերջերս ինձ մի հարց են տվել ԱԺ-ում՝ տեղեկատվական հարձակումների վերաբերյալ Աֆրիկայում, այդտեղ էլ ենք անցել նման բաների միջով։ Այս մասին Երևանում համատեղ ասուլիսի ընթացքում հայտարարեց Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարար Սեբաստիան Լըկորնյուին։
Ինչ վերաբերում է հարցին,թե արդյո՞ք Ֆրանսիայի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը պայմանավորված է նրանով, որ ՌԴ-ն չի կատարում իր պարտավորությունները՝ առկա սպառնալիքների պայմաններում, Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարը նշեց, որ եթե Հայաստանը սպառնալիքի տակ չլիներ, այս քննարկումների կարիքը չէինք ունենա։
«Սպառնալիքներն են, որ հանգեցրել են հայկական կողմին խոսել նաև պաշտպանության մասին և, լինելով վստահելի գործընկեր, մենք ներկա գտնվեցինք։ Գիտեք նաև, որ կա մտավորական և քաղաքական մեծ աջակցություն՝ այս համագործակցության համար։ Մեր դիրքորոշումները շատ հստակ են»,- նշեց նա։
12:30 22/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի զինված ուժերի նախարարը կայցելի Երևան
15:36 20/02/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՖրանսիայի դատարանը կալանք է դրել Սամվել Կարապետյանին պատկանող 120 մլն. եվրո արժողությամբ վիլլայի վրա
20:44 18/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի պաշտպանության նախարարը Ռուսաստանին մեղադրել Է ենթակառուցվածքի վրա կիբերհարձակումների մեջ
13:39 15/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի երրորդ նախագահի շենքը գնելու համար ՀՀ կառավարությունը 2 մլն 300 եվրոյի չափով գումար հատկացրեց որպես կանխավճար
11:33 15/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը դեսպանության համար կգնի Ֆրանսիայի երրորդ նախագահին պատկանող շենքը
14:07 14/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում ֆերմերները գոմաղբ են լցրել բանկի մասնաճյուղի դիմաց
13:04 10/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում հետաքննում են անձնական տվյալների զանգվածային հափշտակությունը
22:26 01/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիացի ցուցարարները հարձակվել են լեհ բեռնափոխադրողների վրա
17:35 31/01/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիացի ֆերմերների բողոքի ակցիաները չեն հանդարտվում՝ բերման է ենթարկվել 18 տրակտորիստ

Если бы Армения не была под угрозой, то необходимости в нынешних обсуждениях не возникло бы – министр ВС Франции 02/23/2024   13:06  |  Лента новостей
"Мы – Франция, и мы не позволим себя запугать, потому что какие-то  люди за спиной ферм троллей и соцсетей предпринимают атаки на Францию. Мы через это уже проходили. Недавно мне в НС задали один вопрос по поводу информационных атак в Африке, нам и там пришлось через это пройти", -  заявил министр Вооруженных сил Франции Себастьян Лекорню на совместной пресс-конференции с министром обороны Армении Суреном Папикяном в Ереване.
Что касается того, связано ли сотрудничество между Францией и Арменией с тем, что РФ не выполняет своих обязательств в условиях нынешних угроз, министр ВС Франции отметил, что если бы Армения не находилась под угрозой, то необходимости в нынешних обсуждениях не возникло бы.
"Именно угрозы привели к тому, что армянская сторона заговорила об обороне. Будучи надежным партнером, мы и находимся здесь. Вы знаете, что это сотрудничество удостоилось большой поддержки. Наша позиция более чем ясна", - отметил он.