Տիգրան Խաչատրյանի գրասենյակում քննարկեցինք արցախցիների բնակարանային հարցերը լուծելու ուղղությամբ կառավարության խիստ նախնական առաջարկները. Լևոն Հայրյան 02/16/2024   12:32  |  Մեկնաբանություն
Երեկ հրավիրվել էինք ՀՀ կառավարություն։ Այս մասին հայտնում է Հանուն Հադրութի ՀԿ նախագահ Լևոն Հայրյանը.
«Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գրասենյակում քննարկեցինք արցախցիների բնակարանային հարցերը լուծելու ուղղությամբ կառավարության խիստ նախնական առաջարկները, որոմք ըստ իմ գնահատման խիստ անբավարար էին ներկա պայմաններում հարցեր լուծելու։
Որոշվեց, մեր կողմից արված դիտողոևթյուններն էլ հաշվի առնելուց հետո, կազմվի նախնական ծրագիր, որը նորից հասարակության հետ քննարկելուց հետո կայացվի վերջնական ծրագիր։
Իմ տպավորությամբ, եթե մեր հասարակությունը իր վճռական խոսքը չասի, այս կառավարությունից լավ որոշում չի սպասվում»։

В офисе Тиграна Хачатряна обсудили предварительные предложения кабмина по решению жилищных вопросов арцахцев 02/16/2024 12:48 | Комментарий
Председатель общественной организации "Во имя Гадрута" Левон Айрян сообщил, что накануне их пригласили в правительство РА.
"В офисе вице-премьера Тиграна Хачатряна обсудили предварительные предложения правительства по решению жилищных вопросов арцахцев, которых, на мой взгляд, крайне недостаточно для решения проблем в нынешних условиях", - сказла он.
Было принято решение с учетом высказанных нами замечаний составить предварительный план и по итогам повторного обсуждения с общественностью принять окончательную программу.
"На мой взгляд, если наше общество не скажет своего решающего слова, то ожидать хорошего решения этого правительства не стоит", - добавил он.