Բորիս Բախշիյանը վերականգնվեց դատավորի պաշտոնում, իսկ դատախազությունը պաշտոնապես ներողություն խնդրեց Դատավորից նրան անհիմն մեղադրելու համար․փաստաբան 02/15/2024   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս տարի վերջապես Դատավոր Բորիս Բախշիյանը վերականգնվեց դատավորի պաշտոնում, իսկ դատախազությունը պաշտոնապես ներողություն խնդրեց Դատավորից նրան անհիմն մեղադրելու համար: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Սարդարյանը։
«Այս ծանր դեպքը, երբ դատավորին ակնհայտ անհիմն մեղադրանքով ոչ միայն զրկեցին անձեռնմխելիությունից, այլև նույնիսկ կալանավորեցին, իսկ հետագայում դատախազության ներկայացուցիչը սկսեց լրատվական դաշտում ամեն գնով սևացնել օբյեկտիվ և արդար աշխատած դատավորին, իրավունքի լուրջ նահանջ էր և լուրջ հարված դատական իշխանությանը:
Հուսանք, որ ներողությունը զուտ ձևական չէ, և ՀՀ դատախազությունը, քննչական մարմինը և երևույթին բացասական առումով առնչված գիտնականներն ու դատավորները կանեն անհրաժեշտ հետևություններ...»,- գրել է փաստաբանը։
12:39 24/01/2024  |  Բարոյական վնասի հատուցումԲորիս Բախշիյանը պահանջում է փոխհատուցել՝ իր նկատմամբ իրականացված ապօրինի հետապնդման հետեւանքով պատճառված վնասները
15:15 08/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Գրիգորյանը և Բորիս Բախշիյանը՝ լիազորությունների դադարման մասին ԲԴԽ որոշումները դեռևս չեն ստացել, ստանալուց հետո կքննարկվեն իրավունքների իրացման գործիքակազմը
13:12 07/02/2023  |  Դատական ռեպորտաժներՎերաքննիչ դատարանն անփոփոխ է թողել Բորիս Բախշիյանի գործով արդարացման դատավճիռը
12:58 09/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Արղամանյանն ինքնաբացարկ է հայտնել Բորիս Բախշիյանի գործով
12:53 26/11/2022  |  ՀարցազրույցԴատավոր Բորիս Բախշիյանի վերաբերյալ ԲԴԽ-ի միաձայն որոշումից հետո ինձ մոտ անհետացել է հիասթափության զգացողությունը. Դատավոր Արթուր Ստեփանյան
11:11 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորների միությունը շարունակում է հետևել դատավոր Բախշիյանի գործի ընթացքին

Судью Бориса Бахшияна восстановили в должности, прокуратура официально принесла ему извинения - адвокат 02/15/2024   15:12  |  Лента новостей
Судью Бориса Бахшияна наконец-то в этом году восстановили в должности, а прокуратура официально принесла извинения судье за предъявленное необоснованное обвинение. Об этом сообщил адвокат Арсен Сардарян.
"Этот тяжкий случай, когда судью не только лишили неприкосновенности по заведомо необоснованному обвинению, но еще и заключили под стражу, а позже представитель прокуратуры любой ценой стал очернять в СМИ судью, объективно и справедливо выполнявшего свою работу, стал серьезным отступлением от права и серьезным ударом по судебной системе", - отметил адвокат.
"Будем надеяться, что извинения не носят сугубо формальный характер, и прокуратура РА, следственный орган и ученые и судьи, соприкосавшиеся с  явлением в негативном плане сделают необходимые выводы…", - написал адвокат на своей странице в Facebook.
13:32 24/01/2024  |  Возмещение морального ущербаСудья Борис Бахшиян требует возмещения ущерба от незаконного преследования против него
16:24 30/03/2022  |  Судебный репортажСуд в Ереване продлил арест судье Борису Бахшияну
13:16 23/03/2022  |  Лента новостей"За что?" - адвокат выразил недоумение по поводу продолжающего ареста судьи Бахшиняна
12:57 07/02/2022  |  Лента новостей"Демократия скатилась в пропасть": адвокат прокомментировал решение суда об аресте судьи Бориса Бахшияна