Կոռուպցիոն սկանդալի գործով 8-րդ մեղադրյալը Վահան Քերոբյանն է 02/15/2024 21:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Էկոնոմիկայի նախարարության կոռուպցիոն գործով 8-րդ մեղադրյալը Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանն է, որի անունը պաշտոնապես հրապարակելու թույլտվություն քաղաքական իշխանությունը դեռ չի տվել։
Նշենք, որ այս գործով այսօր ՔԿ հարցաքննության էր կանչվել Վահան Քերոբյանը, որը նախօրեին էր ազատվել էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից։ Նրա կարգավիճակի մասին ՔԿ-ն այդպես էլ խուսափեց որեւէ տեղեկատվություն տրամադրելուց, բայց պաշտոնական հաղորդագրություն տարածվեց՝ նշելով, որ մեկ անձով ավելացել է մեղադրյալների թիվը։ Նախկին 7-ի անունները պաշտոնապես հրապարակվել են, 8-րդի հանդեպ ՔԿ-ն հատուկ վերաբերմունք ունի։ Այլ խոսքով՝ կոռուպցիոն քրեական գործը քննում են կոռուպցիոն եղանակով, քանզի խախտվում է ամենակարեւոր նախապայմաններից մեկը՝ հրապարակայնությունն ու հաշվետվողականությունը։
Քննությանը մոտ կանգնած «Փաստինֆո»-ի աղբյուրը հաստատել է , որ 8-րդ մեղադրյալը նախկին նախարարն է, եւ այս պահին քննարկվում է նրա խափանման միջոցի հարցը։

Восьмым фигурантом дела о коррупционном скандале стал экс-министр Ваан Керобян 02/16/2024   00:20  |  Лента новостей
Восьмым обвиняемым по делу о коррупционном скандале в министерстве экономики является экс-министр ведомства Ваан Керобян, разрешения на официальное обнародование его имени политическая власть еще не дала.
Отметим, что по упомянутому делу в четверг СК вызвал на допрос Ваан Керобяна, который накануне был освобожден с поста министра экономики Армении. О его статусе СК так и не предоставил информации, но был выпущен официальный релиз, в котором отмечалось, что одним обвиняемым стало больше.
Имена прежних семи фигурантов официально опубликованы, в отношении восьмого у СК особое отношение.
Близкие к следствию источники "ФактИнфо" подтвердили, что восьмым обвиняемым является бывший министр, и в данный момент рассматривает вопрос о мере пресечения.