Սահմանադրությունը հերթական զոհերից մեկն է մեր երկրի համար, կարևորը կուսությունը չստուգվի․ Աշոտյան 02/09/2024   15:11  |  Դատական ռեպորտաժներ
Հակակոռուպցիոն դատարանում՝ դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, այսօր հետաձգվեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ դատական նիստը հետաձգվել է՝ ամբաստանյալներից մեկի՝ վատառողջ լինելու պատճառով բացակայության հիմքով։
Դատական նիստի հետաձգումից հետո Արմեն Աշոտյանը, մինչ ծառայողների ուղեկցությամբ դուրս կգար դահլիճից, անդրադարձավ լրագրողի դիտարկմանը, համաձայն որի՝ հարցումներին մասնակցողների ավելի քան 50 տոկոսն իրեն քաղբանտարկյալ է համարում, նշեց, որ շնորհակալ է այդ քաղաքացիներին, ԶԼՄ-ներին, բոլոր մարդկանց, որոնք անկախ քաղաքական հայացքներից՝ չեն վախենում ասել ճշմարտությունը։
«Դա դառը ճշմարտություն է մեր երկրի համար։ Սահմանադրությունը հերթական զոհերից մեկն է մեր երկրի համար, կարևորը կուսությունը չստուգվի»,- նշեց Աշոտյանը։
Նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հիշեցրեց, որ նույն մեղադրյալը, որն այսօր բացակայել է, բացակայել է նաև առաջին դատական նիստին, սակայն նիստը չէր հետաձգվել, քանի որ պետք է Աշոտյանի կալանքի հարցը որոշեր այդ օրը։ Նրա խոսքով՝ փաստն այն է, որ ունենք նման տարբերակված մոտեցում։
17:43 03/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե հայ ժողովուրդը չի փոխում Փաշինյանին, նա է փոխելու հայ ժողովրդին․ Արմեն Աշոտյան
19:55 23/01/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԵրաշխավորություն ներկայացրած ավելի քան 15 պատգամավորի, իմ գործընկերներին, դատարանը դարձրել է «հանցագործ»․ Աշոտյան
18:15 23/01/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԱրմեն Աշոտյանի գործով Գալինա Հարությունյանը զրկվեց տուժողի կարգավիճակից. վերջինս շնորհակալ էր դատարանին (տեսանյութ)
17:49 23/01/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԻմ գլխին գործ սարքելու համար առնվազն փոխնախարար պետք է տային այդ մարդուն. Աշոտյան (տեսանյութ)
17:39 23/01/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԱրմեն Աշոտյանի գործով քննարկվում է տուժողին տուժողի կարգավիճակից զրկելու հարցը (ուղիղ)
13:00 22/01/2024  |  ՄեկնաբանությունՀրեշավոր օպերացիան դեռևս չի ավարտվել, և զոհը դեռևս փրկվելու և ռենեգատին պատժելու շանս ունի. Աշոտյան
20:20 19/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական մարմինների կողմից օրենքով չվերապահված գործառույթներ իրականացնելը մտահոգիչ է և կրում է իշխանության չարաշահման ռիսկեր․ ՔԻՀԿ հայտարարություն
07:38 18/01/2024  |  ՄամուլԲԴԽ-ն էլ է ճգնում ապացուցել, որ... Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է. «Փաստ»
10:42 17/01/2024  |  ՔաղաքականԻնչո՞ւ է Արմեն Աշոտյանը շարունակում մնալ կալանքի տակ. ԲԴԽ պարզաբանումը

Ашотян: Конституция – очередная жертва этой власти, главное, чтобы девственность не проверяли 02/09/2024   15:49  |  Лента новостей
Антикоррупционный суд Армении под председательством судьи Ваге Долмазяна сегодня отложил слушания по делу заместителя председателя РПА Армена Ашотяна.
Как передает корреспондент "ФактИнфо", судебное заседание перенесли из-за отсутствия одного из-за подсудимых по состоянию здоровья.
Армен Ашотян, прежде чем покинуть зал заседаний, коснулся ремарки одного из журналистов, согласно которому более 50% участников опроса считают его политзаключенных. Ашотян поблагодарил граждан и СМИ, которые независимо от политическим взглядов не боятся говорить правду.
"Это горькая правда для нашей страны. Конституция – одна из очередных жертв. Главное, чтобы девственность не проверяли", - отметил он.
После завершения заседания адвокат Рубен Меликян в беседе с журналистами напомнил, что того же обвиняемого, который сегодня отсутствовал, не было и на первом заседании, однако слушания не отложили, поскольку в тот день должен был решиться вопрос с арестом Ашотяна. По его словам, дело в том, что у нас имеет место быть такой дифференцированный подход.
Напомним, в рамках уголовного производства под стражей находится зампред РПА Армен Ашотян. Вопрос о начале возможного преследования в отношении Армена Ашотяна широко муссировался особенно в конце минувшего года, когда было инициировано уголовное преследование экс-ректора Ереванского государственного медицинского университета(ЕГМУ) Микаела Нариманяна в рамках уголовного дела, возбужденного по факту хищения в крупных размерах в вузе еще в 2015 году. Еще тогда СМИ писали, что основная цель задержания Нариманяна - выудить показания против Ашотяна.
16 ноября 2022 года в аэропорту "Звартноц" Армену Ашотяну не разрешили вылететь из Армении, сославшись на то, что он обвиняемый.
11:12 17/01/2024  |  ПолитикаВСС Армении ответил, на вопрос, почему Армен Ашотян продолжает оставаться под стражей